0 0
Read Time1 Minute, 41 Second

Ortodoncja do dziedzina stomatologii, która zajmuje się kompleksową diagnostyką wad zgryzu oraz ich leczeniem. Wizyta u ortodonty jest potrzebna w sytuacji, gdy mamy do czynienia z nieprawidłowym ustawieniem zębów i chcemy się pozbyć tego problemu. Z takim specjalistą mogą współpracować zarówno dzieci, jak również osoby dorosłe. Efekty na pewno będą szybko zauważone.


Chcąc dbać o zęby, przede wszystkim musimy stosować się do zasad profilaktyki stomatologicznej oraz regularnie odwiedzać gabinet stomatologa. Im robimy to częściej, tym oczywiście lepszy efekt osiągniemy, nie będziemy narażeni na ubytki, jak również próchnicę, kamień nazębny.

Powinniśmy również zadbać o to, aby zęby były proste, tak samo, jak zgryz. Jeżeli widzimy, że są z tym problemy, warto skorzystać z pomocy specjalisty, na przykład w klinice MCS https://mcs-przychodnia.pl/.

Co to jest ortodoncja?

Ortodoncja to jedna z dziecin stomatologii. W przeciwieństwie do typowego stomatologa, specjalista ortodonta zajmuje się wadami zgryzu, nieprawidłowym ustawieniem zębów, jak również kwestiami okolicznymi.

W zakres pracy ortodonty wchodzi:

– konsultacje ortodontyczne,
– profilaktyka ortodontyczna,
– diagnozowanie i leczenie wad zgryzu,
– dobór aparatów stałych oraz ruchomych,
– diagnostyka oraz likwidacja przyczyn skutków zaburzenia mowy.

Zobacz także:  https://fotografia-alchemia.pl/na-czym-polega-wszczepienie-implantu-zeba/

Aparaty ortodontyczne stałe oraz ruchome

Z usług ortodonty, podobnie jak stomatologa, warto korzystać regularnie, wtedy będziemy mieli pewność, że unikniemy problemów. Jeżeli widzimy, że nasz zgryz nie jest równy, zęby są przechylone, nierówne, niesymetryczne, ortodonta jest tym specjalistą, który dokona odpowiedniej diagnostyki oraz zaproponuje najlepsze metody leczenia.

Najskuteczniejszą, ale jednocześnie wymagającą bardzo dużej cierpliwości metodą leczenia jest oczywiście to, aby zastosować aparat ortodontyczny. Mamy do wyboru aparaty stałe, które charakteryzują się przede wszystkim wysoką skutecznością (poprzez całodobowe działanie), jak również aparaty ruchome, które można zdejmować na przykład na noc.

Nowoczesne aparaty ortodontyczne znacząco różnią się od tych, które znamy z poprzednich lat. Są wykonane z bardzo trwałych i bezpiecznych materiałów, mogą być również z powodzeniem montowane po wewnętrznej stronie zębów. Dzięki takiej konfiguracji aparat ortodontyczny jest niewidoczny i nie musi stanowić powodów do zmartwień. To niezwykle istotne.

Współpraca z doświadczonym ortodontą na pewno przyniesie nam bardzo wiele korzyści.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Montaż rolet – jak go wykonać prawidłowo?
pokoj dziecka Next post Pokój dziecka 2022 – poznaj najnowsze trendy

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz