0 0
Read Time1 Minute, 30 Second

CAE, czyli Certificate in Advanced English to certyfikat, który potwierdza znajomość języka angielskiego na poziomie zaawansowanym. Odpowiada poziomowi C1 wedługEuropejskiego Systemu Opisu Kształcenia Językowego (ESOKJ).

Czym jest certyfikat CAE?

CAE jest egzaminem uznawanym na całym świecie. Honoruje go ponad 6000 instytucji – w tym uczelnie, pracodawcy i instytucje rządowe. Jego ogromną zaletą jest bezterminowość – jeżeli zdamy go raz, mamy prawo dokumentować nim znajomość języka angielskiego przez całe życie. Za przeprowadzanie egzaminów w Polsce odpowiedzialny jest British Council. Egzamin CAE składa się zawsze z tych samych części, dlatego nigdy nie jest dla zdającego zaskoczeniem. Ucząc się do CAE możemy korzystać z bogatej bazy egzaminów z lat ubiegłych, dlatego przygotowanie do niego jest stosunkowo łatwe, choć oczywiście wymaga sporego nakładu pracy.

Dlaczego warto mieć certyfikat CAE?

Egzamin CAE przydatny jest podczas rekrutacji na uczelnie wyższe w Wielkiej Brytanii, USA, Kanadzie i Australii, choć potwierdzona egzaminem znajomość angielskiego jest również przepustką do studiowania na większości uczelni w innych regionach świata. W Polsce CAE jest akceptowany przez:

Urząd Służby Cywilnej potwierdzając znajomość języka angielskiego wymaganą od pracowników służby cywilnej,

  • MEN jako potwierdzenie znajomości angielskiego wymaganej od pilotów wycieczeki przewodników turystycznych,
  • MEN jako potwierdzenie kwalifikacji językowych osób, które chcą przekwalifikować się na nauczycieli angielskiego. Wraz z odpowiednim przygotowaniem pedagogicznym pozwala uczyć angielskiego w szkołach podstawowych i średnich w całej Polsce,
  • Ministerstwo Spraw Zagranicznych potwierdzając kwalifikacje językowe konieczne do nadania stopnia dyplomatycznego,
  • uczelniewyższe – umożliwia uzyskanie zwolnienia z egzaminów końcowych z języka angielskiego.

Korzyści ze zdawania CAE w Warszawie

Autoryzowane Centra Egzaminacyjne Cambridge English znajdująsięw 26 miastach w Polsce, z czego CAE Warszawa to ośrodek cieszący się największym zainteresowaniem zdających, przede wszystkim dlatego, że egzaminy odbywają się tu najczęściej. Ich terminy, są z góry wyznaczone przez Cambridge English i odbywają się na całym świecie w tych samych dniach, jednak nie każdy ośrodek korzysta ze wszystkich możliwych dat.

 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Mocna konkurencja na rynku centrów handlowych
Jak zadbać o sylwetkę w wielkim mieście? Next post Jak zadbać o sylwetkę w wielkim mieście?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz