0 0
Read Time3 Minute, 10 Second

Forma ma zachęcić gości do dialogu z artystą, którego obrazy oraz design będzie można zobaczyć na żywo. Spotkanie da możliwość doświadczenia sztuki wszystkimi zmysłami. Organizatorzy zapraszają do zabawy, której motywami przewodnimi są: sztuka, design, muzyka i nieskrępowana, artystyczna wyobraźnia. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.

Polisz Art to najnowszy cykl prac artysty Adriana VOZNY, który charakteryzuje przede wszystkim zabawa kolorem i formą. To połączenie stylów, m.in. pop-artu, ekspresjonizmu abstrakcyjnego, malarstwa nowoczesnego, pouring-artu, fotografiki oraz decoupage’u czy asamblażu. Prace wyróżnia połączenie technik i materiałów. Tworzone są zarówno na klasycznym płótnie, jak i na pleksi czy metalowych blachach. Artysta zaciera granice między sztuką a designem, przypominając, że sztuka i zabawa pochodzą z tego samego źródła. Obie te dziedziny życia bowiem czerpią z kreatywności i nieskrępowanej wyobraźni.

–  Adrian VOZNY wciąż zaskakuje swoim entuzjazmem, zacięciem do eksperymentowania i przekraczania granic. Jak nikt inny łączy sztukę z zabawą. Tu najważniejszy jest sam proces tworzenia, niekoniecznie osiągnięcie konkretnego, planowanego celu. – mówi Anna Madejska, współorganizatorka, Art & More.

W pracach Adriana VOZNY dostrzec można wszechobecny eklektyzm oraz liczne odwołania do kultury masowej. Widoczne są tu nawiązania do amerykańskiego nurtu artystycznego – ekspresjonizmu abstrakcyjnego, przede wszystkim do twórczości Jacksona Pollacka, a także działalności niemieckiego surrealisty Maxa Ernsta. Ten zorganizowany chaos można śmiało zaliczyć do tzw. action art, czyli malarstwa akcji inaczej zwanego malarstwem gestu. Część obrazów wykonana jest metodą pouringu, czyli wylewania, połączoną z decoupage.

Artysta pokaże również swoje najnowsze prace – dodatki do mieszkań, takiej jak: lampy, zegary, instalacje i obiekty. Wszystkie stworzone w technikach autorskich. Zegary, zgodnie z ideą zero waste i up-cyckling art, zasilane są baterią litowo-jonową, którą można ładować przez USB (będzie działać dożywotnio, nie zostanie więc elektrośmieciem). Będzie z czego wybierać!

– Wydarzenie nie będzie zwyczajnym wernisażem. Łączymy formuły tak, by umożliwić gościom prawdziwe doświadczenie sztuki, a także – co najważniejsze – spotkanie z artystą. Bez podziału na twórcę i publiczność – podsumowuje Paulina Dmitruk, współorganizatorka, Art & More.

Miejsce, w którym odbędzie się wydarzenie jest nieprzypadkowe. Moxy Warsaw Praga emanuje artystyczną, nieformalną atmosferą, do tego daje poczucie komfortu swoim gościom. Jego wnętrza wypełnione są unikatowym designem, często zestawionym ze sobą w zaskakujący sposób. Prace Adriana VOZNY idealnie wpisują się w charakter tego miejsca.

O oprawę muzyczną eventu zadba kreatywny kolektyw didżejski – SEKRET WIKTORII. Patroni medialni wydarzenia: Mówią Na Mieście i Art Imperium.

——————————————————

Adrian VOZNY (ur.1984 r.)

Pochodzi z Rzeszowa. Mieszka w Warszawie. Jest artystą interdyscyplinarnym, poświęcającym się w pełni sztuce i tworzeniu, reżyserii przestrzeni przed obiektywem, a także realizującym się jako twórca projektów na granicy teatru i fotografii. Należy do Związku Polskich Artystów Fotografików. Jest portrecistą, ale świetnie czuje się również w fotografii kreacyjnej i konceptualnej. Od kilku lat rozwija swoją twórczość o malarstwo abstrakcyjne, strukturalne, pop-art, fotografikę, psycho art, pouring art, rzeźbę, a także art decoratione, czyli sztukę użytkową, która jest połączeniem jego rzeźb i instalacji w przedmioty użytku domowego (m.in. lampy czy stoliki). Artysta wspiera inicjatywy upcycling art, circular economy oraz zero waste. Część projektów należy do szerszego projektu UPCYCLING ART: Iron Art, Wood Art.

Na swoim koncie artysta ma ponad 20 wystaw, a także jest laureatem międzynarodowego konkursu fotograficznego DEBUTS 2017 (Doc!Photo Magazine) oraz uczestnikiem Polskiego Festiwalu Sztuki Orzeł 2016. W 2017 r. Jego prace można było oglądać m.in. w: Muzeum Historycznym w Galerii im. Z. Beksińskiego na Zamku Królewskim w Sanoku, Galerii Maison de la Photographie w Lille (FRANCJA), podczas Fotofestiwal w Vienna House Andels w Łodzi, na Zamku Cesarskim w Poznaniu, na Zamku w Trebnitz (NIEMCY), w Galerii Art Us w Belgii oraz podczas Art Football Biennale 2018 w Moskwie, w Hotelu BRISTOL Warszawa „Sztuka w Biznesie”, a także w Galerii Aperia Design w Warszawie w Q22.

www.adrianwozny.pl

POLISZ ART POP-UP by Adrian VOZNY

28 listopada, godz. 19.00

Moxy Warsaw Praga

ul. Ząbkowska 29, Warszawa

Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/502299323946829/

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Wielki finał Złotych Tajemnic w CH Złote Tarasy
Next post Mocna konkurencja na rynku centrów handlowych

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz