0 0
Read Time1 Minute, 15 Second

51 projektów stypendialnych otrzyma finansowe wsparcie od miasta. Warszawa przeznaczyła na ten cel prawie dwa miliony złotych. Lista stypendystów i stypendystek, którym przyznano stypendium na 2022 została właśnie opublikowana.

Już po raz drugi stypendia artystyczne m.st. Warszawy przyznawane są w czasie pandemii. I tym razem zgłoszeń było bardzo dużo – aplikowało ponad pół tysiąca osób, zarówno debiutujących, jak i z dorobkiem artystycznym.  

Dzięki stypendiom spełniają się marzenia, podkreślają to wszystkie osoby, które do tej pory mogły zrealizować swoje artystyczne pomysły dzięki wsparciu Warszawy. Cieszę się, że kolejny już raz możemy pomóc artystkom i artystom, zarówno debiutującym jak i tym z dorobkiem, w spełnieniu ich marzeń. Czas pandemii jest dla nich wyjątkowo trudny, więc taki finansowy zastrzyk na pewno ułatwi artystyczne działania, a Warszawie przybędą kolejne ciekawe projekty artystyczne – mówi wiceprezydentka Aldona Machnowska-Góra. 

Spośród wszystkich złożonych wniosków 506 spełniło wymogi formalne i przeszło do dalszej oceny. Ostatecznie wybranych zostało 51 projektów, w tym siedem zaproponowanych przez debiutantów. Pełna lista stypendystek i stypendystów jest dostępna na stronie. 

Warszawa przyznaje stypendia artystyczne osobom zajmującym się twórczością artystyczną, upowszechnianiem kultury i opieką nad stołecznymi zabytkami. Finansowe wsparcie można uzyskać na realizowanie projektów w 8 dziedzinach: film, literatura, muzyka, opieka nad zabytkami, taniec, teatr, sztuki wizualne i upowszechnianie kultury. Co roku zachęcamy do zgłaszania się najbardziej obiecujących i oryginalnych twórców i twórczyń, którzy chcą zrealizować swoje pomysły artystyczne. Stypendium jest szczególnie ważnym wsparciem dla osób, które nie reprezentują żadnej instytucji ani organizacji pozarządowej.  

Źródło: https://um.warszawa.pl/-/stypendia-artystyczne-przyznane-1

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post O warszawskiej gastronomii – film z cyklu „Niematerialna Warszawa”
Next post Boże Narodzenie w XIX-wiecznej Warszawie

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz