0 0
Read Time1 Minute, 9 Second
#WarszawaNieStrzela

W tym roku, po raz kolejny, Warszawa rezygnuje z sylwestrowych fajerwerków o północy. Miasto zachęca do tego również mieszkańców stolicy.

Decyzja o rezygnacji z pirotechnicznych pokazów w Warszawie podyktowana jest troską o bezpieczeństwo i spokój zwierząt – w tym m.in. podopiecznych Schroniska na Paluchu oraz Miejskiego Ogrodu Zoologicznego. Wyostrzone zmysły zwierząt powodują, że fajerwerki i petardy są dla nich źródłem dużego stresu. Zwierzęta w panice mogą zachowywać się nieprzewidywalnie, tworząc potencjalne zagrożenie dla siebie i innych zwierząt.

Dlatego stolica już po raz czwarty rezygnuje z użycia materiałów pirotechnicznych w ostatni dzień grudnia, a radni m.st. Warszawy na ostatniej sesji wystosowali apel, w którym zachęcają do tego także wszystkich mieszkańców stolicy. 

Z uwagi na kolejną falę pandemii, w tym roku nie odbędzie się również miejska zabawa sylwestrowa.

Jak zadbać o bezpieczeństwo swojego pupila?

Właściciele psów i kotów powinni zwrócić szczególną uwagę nie tylko na bezpieczeństwo czworonoga, ale też odpowiednie oznakowanie w postaci czipa czy adresatki. W przypadku zgubienia się zwierzęcia, ułatwi to dostarczenie czworonoga bezpośrednio do opiekuna. Zgłoszenia o znalezieniu zagubionego zwierzęcia przyjmowane są przez Straż Miejską (pod numerem alarmowym 986). Funkcjonariusze odwożą następnie zaczipowane czworonogi pod przypisany adres właściciela. Ekopatrol przekazuje też zwierzęta do specjalistycznych placówek, takich jak Schronisko Na Paluchu, ośrodek CITES i Ptasi Azyl działające przy warszawskim zoo, a także lecznic weterynaryjnych, które współpracują ze Strażą Miejską.

Źródło: https://um.warszawa.pl/-/-warszawaniestrzela-po-raz-czwarty

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Wygodniej – metrem, tramwajem, pociągiem i autobusem
Next post Sinfonia Varsovia Centrum – rusza przetarg na generalnego wykonawcę pierwszej części inwestycji

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz