0 0
Read Time1 Minute, 26 Second

Wiele małżeństw decyduje się na podpisanie intercyzy. Jest to rodzaj umowy majątkowej, która może być zawarta pomiędzy przyszłymi współmałżonkami i jest ważna tak długo, jak trwa związek małżeński lub do jej rozwiązania, do którego wymagana jest obopólna zgoda. Jakie są jednak warunki intercyzy, co zrobić by ją zawrzeć i na jakiej zasadzie działa intercyza?

Gdzie można zawrzeć intercyzę?

W zawarciu intercyzy osobą, która jest wręcz konieczna jest prawnik, a dokładniej notariusz. To osoby uprawiające ten zawód są w stanie sporządzać i parafować ważne z perspektywy prawnej intercyzy w Warszawie lub w innych miastach. W takim razie chcąc znaleźć miejsce, gdzie zawrzemy z naszym przyszłym małżonkiem lub małżonką intercyzę trzeba znaleźć dobrego notariusza.

Dobry notariusz jest tutaj kluczowy, gdyż dzięki niemu mamy pewność, że intercyza jest skonstruowana i działa tak, jak tego oczekujemy. Godną polecenia osobą jest na przykład Grzegorz Rogala Notariusz Kancelaria notarialna. Ten notariusz z wieloletnim doświadczeniem działa w Warszawie i pomógł już wielu parom w zawarciu intercyzy.

Jakie są warunki podpisania intercyzy?

Przed zdecydowaniem się na podpisanie intercyzy warto zapoznać się z jej warunkami. Przede wszystkim umowa taka musi zostać sporządzona przez notariusza. W innym wypadku nie będzie ona ważna i nie zostanie uznana przez żaden urząd. Ponadto u notariusza obie strony, które będą podpisywać umowę muszą wyrazić zgodę. W innym wypadku umowa również nie może zostać podpisana.

Niezwykle ważne jest także to, że obie strony umowy muszą posiadać pełną zdolność do czynności prawnych. Nie mogą być to więc osoby ubezwłasnowolnione. Do podpisania umów konieczne będą tylko dowody osobiste. W wypadku, gdy intercyza jest podpisywana już po zawarciu małżeństwa konieczny będzie jeszcze jeden dokument, a dokładniej skrócony akt małżeństwa, który będzie użyty podczas podpisywania umowy. Innym warunkiem jest wniesienie opłaty w wysokości 500 złotych.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
graffiti Previous post Usuwanie graffiti – jak skutecznie pozbyć się niechcianych malunków?
van taxi Next post Jak wybrać dobrą usługę typu van taxi?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz