0 0
Read Time1 Minute, 14 Second

Istnieje kilka czynności cywilno-prawnych, które wymagają odpowiedniego poświadczenia. NIezbędna będzie wtedy wizyta u notariusza. Jak znaleźć dobrą kancelarię?

Jakie sprawy załatwia się u notariusza?

Wiele czynności wymaga oficjalnego potwierdzenia, co oznacza ich prawomocne zalegalizowanie. Niezbędny jest do tego podpis notariusza, który posiada upoważnienie do sporządzania aktów notarialnych. Obowiązkiem notariusza jest dopilnowanie poprawności wszystkich dokumentów oraz zabezpieczenie obu stron transakcji. Kancelaria na Bemowie w Warszawie oraz każda inna przygotuje niezbędną treść umowy czy pełnomocnictwa, tak, aby całość była zgodną z obowiązującymi przepisami.

Zakres czynności, jakie świadczy notariusz, obejmuje przede wszystkim umowy przeniesienia prawa własności, sporządzanie pełnomocnictw, umów podziału majątku czy spraw spadkowych. Wizyta wymaga obecności wszystkich stron transakcji. Przed podpisaniem notariusz odczytuje treść pisma, następnie strony składają swoje podpisy. Dokument, w zależności od rodzaju, jest przesyłany dalej do odpowiednich jednostek administracyjnych, a strony umowy otrzymują odpisy aktu.

Dobry notariusz – jak go znaleźć?

Tym, co charakteryzuje dobrego notariusza, jest przede wszystkim umiejętność dokładnego wytłumaczenia całej procedury. Język prawniczy często nie jest łatwy do zrozumienia, a ważne, żeby strony transakcji dokładnie wiedziały, na czym polega umowa, jakie są jej skutki i konsekwencje. Umawiając się na wizytę, istotne jest, aby notariusz na Bemowie w Warszawie, czy każdej innej dzielnicy, przed umówieniem aktu poinformował zainteresowanych o wszystkich kosztach i opłatach, ponieważ czasami są one dość wysokie.

Przykładowo w przypadku umowy sprzedaży nieruchomości, koszty taksy notarialnej zazwyczaj pokrywa strona kupująca. Dodatkowo należy doliczyć do tego opłaty związane ze wpisami do księgi wieczystej, jak i podatkiem od czynności cywilnoprawnych, który wynosi 2% wartości przedmiotu.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Kontenery mieszkalne Previous post Czym charakteryzują się nowoczesne kontenery mieszkalne?
przedszkole dla dzieci z autyzmem Next post Przedszkole dla dzieci ze spektrum autyzmu – jakie zajęcia są jego ofercie?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz