Kurs barberski od podstaw – Czy warto?

Mężczyźni coraz chętniej dbają o swój wizerunek. Jeszcze kilka lat temu brody nie były modne, jednak teraz jest to trend promowany przez mężczyzn na całym świecie. Chcąc zapuścić piękny zarost, należy mieć jednak na uwadze fakt, iż trzeba o niego odpowiednio dbać, czyli strzyc oraz odpowiednio pielęgnować. Z pewności w zadaniu tym pomocą nam zakłady barberskie. Czy warto współcześnie stać się barberem? Czy jest to opłacalny biznes? Czy do zostania barberem wystarczy kurs?

Czy warto zostać barberem?

Jeszcze kilka lat temu brody nie były tak modne, jak dziś. Przypuszcza się, że będzie to trend powielany przez mężczyzn na całym świecie. Wypielęgnowany zarost to cecha zadbanych mężczyzn, dlatego coraz większa liczba panów zwraca się o pomoc w profesjonalnych salonach barberskich, w których możliwe będzie nie tylko odpowiednie przycięcie brody, ale także jej wypielęgnowanie i uzyskanie przydatnych informacji dotyczących tego zagadnienia. Mówi się, że prowadzenie zakładu barberskiego to współcześnie pomysł na dobrze prosperujący biznes. Wystarczy odbyć kurs barberski oraz otworzyć swój własny, autorski salon i cieszyć się ogromną liczbą klientów!

Kurs barberski od podstaw- Czy warto?

W celu świadczenia usług barberskich konieczne jest ukończenie kursu barberskiego. W trakcie kursu każdy uczestnik zapozna się ze współczesnymi technikami przycinania brody, a także z tym, w jaki sposób odpowiednio pielęgnować brodę i jakie kosmetyki wykorzystywać do tego zadania. Współcześnie każdy kandydat może rozpocząć kurs barberski nawet wtedy, kiedy nigdy wcześniej nie miał do czynienia z trzymaniem nożyczek w ręku. Nie trzeba także kupować drogiego, niepotrzebnego sprzętu, gdyż to w trakcie kursu dowiemy się tego, jakie narzędzia szczególnie przydają się w tej pracy.

Kurs dla zielonych

To propozycja przewidziana dla osób, które nigdy wcześniej nie trzymały nożyczek w ręku, jednak ich marzeniem jest stanie się profesjonalnym barberem, który nie tylko dopasuje brodę do kształtu twarzy klienta, ale także da mu niezbędne wskazówki dotyczące pielęgnacji. Kurs składa się z 24 dni szkoleniowych składających się z realizacji 8 godzin każdego dnia. W trakcie kursu każda osoba będzie miała szansę zyskania nie tylko podstaw teoretycznych, ale także zyskania praktycznych umiejętności strzyżenia i pielęgnacji brody. Po ukończeniu kursu osoba będzie gotowa do świadczenia usług barbera, co potwierdzone zostanie certyfikatem.

Kurs dla niezielonych

Warszawska szkoła barberingu oferuje także kursy dla osób, które wcześniej miały do czynienia z fryzjerstwem lub świadczeniem usług barberingu. Każda osoba uczęszczająca na kurs zrealizuje aż 13 własnych prac, gdzie każda pozycja będzie polegała na przycięciu włosów oraz brody. Uczestnik kursu sporo się więc napracuje, jednak jest to warte zachodu!

Kurs dla biznesów

To propozycja dla osób, które prowadzą już zakład barberingu, jednak chcą zaczerpnąć dawki profesjonalnej wiedzy i jednocześnie podszkolić swój zespół. W tym przypadku prowadzący szkolenie bazują na tak zwanym cieniowaniu Skin Fade. Na każdego kursanta w tym przypadku przypada kilkanaście głów do wystylizowania. Twój zespół z pewnością wiele na tym skorzysta!

Odwiedź: szkolabarberska.pl