Brak erekcji lub trudności z jej osiągnięciem to problem dotyczący wielu mężczyzn. W powrocie do zdrowia pomagają na szczęście kolejne osiągnięcia medycyny. Warte uwagi jest leczenie erekcji falą uderzeniową.
Z jakiego powodu biorą się kłopoty z erekcją?
Mężczyźni borykający się z problemem dotyczącym erekcji mogą zgłosić się na leczenie erekcji falą uderzeniową. Problemy ze wzwodem wynikają z nieprawidłowej pracy naczyniowego śródbłonka penisa. Dysfunkcja komórek wpływa na ograniczenie przepływu krwi do ciał jamistych. To właśnie one są odpowiedzialne za erekcję.
Jeśli krwi w ciałach jamistych jest zbyt mało, do wzwodu nie dochodzi wcale lub jest on osiągany z trudem. Na szczęście zabieg leczenia falą uderzeniową nie wymaga operacji na organizmie pacjenta. Do tego trwale przywraca funkcje seksualne. Dzięki temu jest lepszy niż metody doraźne, takie jak doustne inhibitory fosfodiesterazy lub wstrzykiwanie ciał jamistych.
Kto może skorzystać z leczenia erekcji falą uderzeniową?
Pacjent nie musi przygotowywać się do zabiegu. Nim jednak do niego dojdzie, urolog bada go pod kątem innych możliwych chorób. Może nią być np. niedrożność żyły jądrowej powstały z powodu żylaków. W takiej sytuacji lekarz wydaje skierowanie na operację ich usunięcia.
Stosowny zabieg wykonują placówki w całej Polsce. Dzięki temu, w przypadku braku bliższych terminów w Warszawie, można umówić się np. na usunięcie żylaków powrózka nasiennego w Krakowie. Urolog sprawdzi także, czy w nasieniowodach nie doszło do infekcji.
Wykluczenie innych przypadłości to konieczny krok przed decyzją o zabiegu z użyciem fali uderzeniowej. Badania pozwalają także upewnić się, że mężczyzna nie jest zagrożony rakiem prostaty.
Jak wygląda leczenie erekcji falą uderzeniową?
Do zabiegu leczenia erekcji falą uderzeniową wykorzystuje się aparaturę wysyłającą impulsy o niskiej częstotliwości. Do wykonania zabiegu wystarczy jeden sygnał o długości 10 milisekund.