0 0
Read Time1 Minute, 31 Second

Okna to ważny element elewacji, a także wnętrza domu czy mieszkania. Ich właściwy dobór jest bardzo ważny również dla utrzymania ciepła w domu. Aby stolarka okienna posłużyła nam wiele lat wyłącznie musimy o nią dbać, nie tylko od święta oraz cyklicznie konserwować.

Zadbaj o okna nie tylko od święta

Po zamontowaniu okien zapominamy o ich właściwej konserwacji i pielęgnacji. Ograniczamy się do ich mycia przed zbliżającymi się świętami. Brak należytej pielęgnacji oddziałuje na trwałość stolarki okiennej. Aby utrzymać okna w Drawsku Pomorskim w należytej kondycji, oprócz mycia od święta, niezbędne są regularne przeglądy oraz prace konserwacyjne, najlepiej wykonywane przez fachowca.

Dbając o okna, nie możemy zapominać o uszczelkach. Ich zły stan może powodować duże straty ciepła. Ich zły stan może także uniemożliwić otwieranie czy prawidłowe zamykanie okien. Uszczelki najlepiej sprawdzać co sześć miesięcy i raz w roku powlec je odpowiednim środkiem konserwującym. Stan uszczelek powinno sprawdzać się wiosną i przed nadejściem zimy, by ograniczyć ryzyko powstawania przecieków czy przeciągów.

Jak myć okna?

Niezależnie czy mamy okna drewniane, z PCV czy okna aluminiowe w Czaplinku, ważne jest ich mycie. Do czyszczenia nie warto stosować środków agresywnych, zasadowych lub kwasowych. Najlepiej wybierać produkty o neutralnym PH, które nie będą rysowały powierzchni. W celu usprawnienia procesu mycia okien, można skorzystać z elektrycznych myjek okiennych czy ściągaczek. Do mycia najlepiej używać bawełnianych szmatek lub ściereczek z mikrofibry. Zanim umyjemy szyby, należy przetrzeć ramy okienne. Ich odpowiednie umycie wpłynie na ich właściwą eksploatację. Jeśli pojawią się jakiekolwiek uszkodzenia, należy je odpowiednio szybko naprawić. W przypadku okien dachowych, należy pamiętać o odpowiedniej konserwacji. Okna dachowe posiadają specjalne korytarze, w których mogą zalegać liście lub inne zabrudzenia. Aby zapewnić odpowiedni spływ wody, warto je usuwać przynajmniej raz w roku.

Kontrola i konserwacja okuć czy wymiana uszczelek, to czynności, o których należy pamiętać, chcąc cieszyć się przez długie lata dobrze funkcjonującą stolarką okienną.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
zdrowe powietrze Previous post Vestfrost – oczyszczacze powietrza z lampą UV-C LED
podpaski higieniczne Next post Sklep internetowy z podpaskami – dlaczego warto z niego korzystać?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz