0 0
Read Time1 Minute, 26 Second

W budownictwie naprawdę wiele zależy od zastosowanych materiałów. Mają one kluczowy wpływ nie tylko na wygląd budynku, ale też na kwestie znacznie ważniejsze na jego parametry, a także odpowiednie zabezpieczenie przed czynnikami zewnętrznymi. Jeden z surowców, który jest bardzo często wykorzystywany w trakcie budowy to papa bitumiczna. Co warto o niej wiedzieć i gdzie jest dostępna?

Gdzie dostępna jest papa bitumiczna?

Tak w zasadzie papa bitumiczna dostępna jest w ofercie wielu sklepów budowlanych. Mowa tu zarówno o największych marketach, które posiadają szeroki asortyment produktów potrzebnych podczas remontów, jak i o tych mniejszych. Nie są to jednak jedyne miejsca, w których dostępna jest papa bitumiczna.

Papę bitumiczną może nam bowiem zaoferować również producent systemów hydroizolacyjnych. Jest to rodzaj firmy, która specjalizuje się w izolowaniu dachów, a nawet ich stawianiu i jest w stanie zaoferować nam bardzo szeroki wybór papy bitumicznej wraz z jej prawidłowym montażem tak, by mogła w pełni spełnić swoje zadanie.

Co warto wiedzieć o papie bitumicznej?

Przede wszystkim warto dowiedzieć się czym dokładnie jest ten materiał. Papa bitumiczna jest z bitumu, czyli po prostu asfaltu. Jest ona więc spokrewniona z najbardziej popularną nawierzchnią bitumiczną, którą stosuje się do tworzenia ulic oraz dróg w miastach i nie tylko. Papa bitumiczna to jednak znacznie więcej niż sam bitum. By mogła mieć odpowiednie właściwości stosowane są bowiem specjalne dodatki. Mowa tu na przykład o piasku, posypce mineralnej, czy też folii termopotliwej.

Obecnie stosowana papa bitumiczna ponadto różni się od tej używanej w przeszłości. W tym momencie najczęściej stosuje się bowiem papę termozgrzewalną, która nie wymaga użycia gorącego lepiku, którego wielką wadą było to, że potrafił spływać po elewacji i bardzo mocno ją brudzić, a czyszczenie jej wcale nie należało do najprostszych czynności z racji na charakterystykę tego materiału.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
podpaski higieniczne Previous post Sklep internetowy z podpaskami – dlaczego warto z niego korzystać?
Next post Język angielski – czym wyróżniają się dobre kursy?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz