0 0
Read Time1 Minute, 26 Second

Petardy w naszym kraju są owiane raczej złą sławą, co oczywiście wynika z tego, że są one błędnie stosowane i wykorzystuje się je często w bardzo niebezpieczny sposób. Można jednak użyć ich dobrze. Gdzie kupimy petardy wysokiej jakości i jak ich bezpiecznie używać tak, by nie ryzykować uszczerbku na zdrowiu swojego, jak i otoczenia.

W jakim miejscu kupimy petardy poza okresem sylwestrowym?

Moment, w którym petardy we Wrocławiu osiągają swój szczyt popularności to zawsze okolice sylwestra. Wtedy można spotkać je praktycznie wszędzie, gdyż stoiska z nimi oraz innymi materiałami pirotechnicznymi stawia się w hipermarketach, a nawet i wielu supermarketach. Poza okresem sylwestrowym sprawa oczywiście nie jest już tak prosta i trzeba się bardziej postarać.

Osoba, która może nam sprzedać petardy poza sezonem, oczywiście jeśli jesteśmy pełnoletni to na przykład rusznikarz we Wrocławiu. Takie osoby bardzo często posiadają naprawdę szeroki wybór materiałów pirotechnicznych, dzięki czemu bez problemu znajdziemy coś dla siebie. Dobry rusznikarz to także gwarancja jakości, dzięki czemu korzystanie z petard jest bezpieczniejsze.

Jak bezpiecznie korzystać z petard?

Petardy mają imitować wybuchy na przykład granatu, lecz jednocześnie wyrządzać mniejsze fizyczne szkody. Nie oznacza to jednak, że nie są one niebezpieczne. Tak naprawdę każdą petardę powinniśmy traktować jako granat dla własnego bezpieczeństwa. Różnica jest bowiem taka, że granat może doprowadzić do naszej śmierci, jeśli go odbezpieczymy i będziemy trzymać w dłoni. Petarda z kolei „jedynie” może sprawić, że nasza ręka będzie w kompletnej rozsypce.

Dlatego aby bezpiecznie korzystać z petard trzeba przede wszystkim stosować się do instrukcji producenta, odpowiednio je przechowywać, a także po ich odpaleniu jak najszybciej odrzucić z dala od siebie. Oczywiście robiąc to, trzeba zwrócić uwagę na otoczenie, tak by nie stworzyć niepotrzebnego zagrożenia. Ważny krok dla bezpieczeństwa to także zakup petard ze sprawdzonych źródeł.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Jak szybko odnowić wnętrze domu? Pomysły i inspiracje
przeglad budowlany Next post Okresowe przeglądy budowlane – dlaczego należy je wykonywać?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz