0 0
Read Time2 Minute, 4 Second

Kawa to niezwykle popularny napój, bez którego większość z nas nie wyobraża sobie dnia. Jak rozpoznać, że do czynienia mamy z najwyższej jakości ziarnami, które zachwycać będą swoim smakiem i aromatem? Odpowiedź przynosi poniższy artykuł.

Najlepsza kawa ziarnista — czyli jaka?

Trudno jednoznacznie stwierdzić, jaka jest najlepsza kawa ziarnista. Wszystko zależy tutaj bowiem od indywidualnych preferencji. Wpływ na smak i aromat ziaren ma szereg różnych czynników, takich jak między innymi ich jakość oraz świeżość, stopień palenia czy kraj pochodzenia. Część osób preferuje kawę o czekoladowym smaku i aromacie charakteryzującym się niskim stopniem kwasowości, inni gustują natomiast w napojach o niewielkiej zawartości kofeiny, w których dominują owocowe nuty. Oceną jakości kawy zajmuje się międzynarodowa organizacja The Specialty Coffee Association, która działa na zasadzie non profit, zrzeszając najlepszych profesjonalistów z branży.

Rodzaje kaw ziarnistych

Czym kierować się wybierając najlepszą kawę ziarnistą? Pierwszym kryterium, jakie należy wziąć pod uwagę jest rodzaj ziaren. Każda z odmian posiada swoje własne cechy charakterystyczne, które wpływają na smak i aromat kawy oraz jej właściwości pobudzające.

Za najlepsze uznaje się ziarna Arabiki. Stanowią one ponad 70% uprawianej na świecie kawy. Krzewy Arabiki osiągają wysokość 3 — 5 metrów. Rosną one w ciepłym klimacie strefy tropikalnej, która rozciąga się wzdłuż równika. Odmiana ta najlepiej czuje się na górskich terenach położonych na wysokości 800 — 2000 m n.p.m. Optymalne temperatury dla Arabiki to 15 — 24 stopnie Celsjusza. W jej ziarnach znajduje się 1 — 1,7% kofeiny. Arabica to kawa aromatyczna, lekko kwaskowata i niezwykle łagodna.

Drugą z najpopularniejszych odmian kawy jest Robusta. Jej krzewy osiągają wysokość 7 — 13 metrów. Robusta rośnie na wysokości około 200 — 900 m n.p.m. Optymalna temperatura dla tej odmiany to 24 — 30 stopni Celsjusza. Robusta jest uprawiana na całym świecie, w regionach strefy międzyzwrotnikowej. Cechuje się ona mniejszymi wymaganiami glebowymi oraz większą odpornością na choroby. W ziarnach Robusty znajduje się około 2 — 4% kofeiny. Smak tej kawy jest mocny, wyrazisty, lekko ziemisty, z gorzkim posmakiem.

Gdzie znaleźć wysokiej jakości ziarna kawy?

Bogaty wybór sprawdzonych produktów tego typu oferuje sklep z kawą https://kawaiherbata.com/. Znaleźć można tu szeroki wybór ziaren z całego świata, w tym ekologicznych. Tym, co je wyróżnia jest to, iż przechodzą one gruntowne kontrole przestrzegania przepisów oraz są poddawane regularnym audytom w partnerskich firmach.

Sklep z kawą dostarcza wyłącznie świeżo paloną kawę. Wszystkie ziarna są świeżo prażone dopiero po złożeniu zamówienia. Na życzenie klienta, kawa może zostać zmielona przed wysłaniem zamówienia. Stanowi to gwarancję otrzymania idealnie świeżego produktu zachowującego swojego naturalne walory smakowe i zapachowe.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
pomoc drogowa Previous post Laweta – sprawdź, czym się kierować przy wyborze firmy, która ją wynajmuje
nowoczesna lazienka Next post Prysznic czy wanna? Remont łazienki w nowoczesnym stylu

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz