0 0
Read Time1 Minute, 43 Second

Pomoc psychologiczna jest wskazana w różnych sytuacjach. Kiedy warto zdecydować się na skorzystanie z takiego wsparcia? Jak wybrać sprawdzonego psychologa?

Kim jest psycholog?

Psycholog to osoba, która posiada wykształcenie wyższe w dziedzinie psychologii, czyli nauki o zachowaniu, emocjach i procesach poznawczych człowieka.

Psychologowie przeprowadzają badania, diagnozują zaburzenia emocjonalne oraz mogą pomagać w ich niwelowaniu. Mogą również pracować jako psychoterapeuci, gdy posiadają odpowiednie wykształcenie dodatkowe.

Istnieją różne specjalizacje w psychologii, takie jak:

  • psychologia dziecięca, która skupia się na dzieciach i młodzieży
  • psychologia społeczna, zajmująca się zachowaniem człowieka w grupie
  • psychologia pracy, która koncentruje się na związku między zachowaniem a pracą
  • psychologia rozwoju, która bada rozwój psychiczny człowieka od dzieciństwa do starości

Psychologowie pracują z pacjentami zarówno indywidualnie, jak i w grupach. Podejście terapeutyczne psychologów różni się w zależności od tego, nurty terapii wybrali.

Kiedy powinniśmy się udać do psychologa?

Psycholog może pomóc osobie, która zmaga się z różnymi trudnościami emocjonalnymi lub zaburzeniami psychicznymi. Może również pomóc tym ludziom, którzy chcą poznać siebie i kształtować lepiej swoje relacje z innymi.

Jeśli czujesz, że twoje problemy psychiczne i emocjonalne utrudniają Ci normalne funkcjonowanie w codziennym życiu, powinieneś rozważyć skorzystanie z pomocy psychologa.

Również, jeśli masz trudności z radzeniem sobie z emocjami, lękami, nerwami, masz problemy z relacjami czy zmianami w życiu, dobrym pomysłem jest porozmawiać z takim specjalistą.

Gdzie udać się do psychologa?

Konsultacje psychologiczne są prowadzone przez NFZ oraz prywatnie. Jak wybrać dobrego psychologa dla siebie?

Osoby, które płacą swoje składki na ubezpieczenie zdrowotne, mogą wybrać się do psychologa na NFZ i nie płacić za wizytę. Problemem w wielu miastach jest jednak bardzo długi czas oczekiwania w kolejce na konsultację – niekiedy trwa nawet ponad rok!

Długi czas oczekiwania na wsparcie psychologa powoduje, że wiele osób wybiera wizyty prywatne. Koszty takich wizyt wynoszą zwykle od około 150 do 300 zł zależnie od wybranego gabinetu.

Gdy jest poszukiwany dobry psycholog Poznań prezentuje wiele ofert, dlatego warto wcześniej sprawdzić dostępne propozycje i porównać je.

Warto więc pamiętać o tym, że w razie pojawienia się trudności emocjonalnych, gorszego samopoczucia, pomocy można szukać u psychologa. Dzięki niemu można przezwyciężyć swoje problemy!

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
czujnik ruchu Previous post Jak działają czujniki ruchu i do czego możesz je wykorzystać?
uslugi lektorskie Next post Jak zamówić nagranie wykonane przez lektora? To proste!

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz