0 0
Read Time1 Minute, 52 Second

Smycz dla psa to podstawowe akcesorium, w które musicie się wyposażyć, kiedy w Waszym domu pojawi się czworonóg. Obecnie w sklepach zoologicznych zarówno stacjonarnych, jak i internetowych można znaleźć mnóstwo modeli tego rodzaju wyposażenia. Jaki rodzaj smyczy dla psa wybrać? O tym w dzisiejszym artykule.

Smycz dla psa klasyczna

Wśród akcesoriów dla zwierząt możemy wyróżnić bogatą gamę modeli smyczy dla psa. Do najbardziej tradycyjnych rozwiązań należy smycz klasyczna, którą przypinamy za pomocą karabińczyka do obroży. Posiada ona określoną długość i może być wykonana z różnorodnych materiałów. Do najczęściej wybieranych tworzyw zalicza się skórę lub eko skórę, sznur albo taśmę, a także metalowy łańcuch. Wszystkie charakteryzują się dużą wytrzymałością, więc wybór konkretnego tworzywa zależy głównie od indywidualnych preferencji właściciela.

Smycz dla psa przepinana

Ten rodzaj smyczy pozwala na regulowanie jej długości, co czyni ją uniwersalnym rozwiązaniem na różne sytuacje. W zależności od tego czy spacerujemy po parku, po ulicy, czy wybieramy się z psem na wspólny jogging, możemy dostosować długość smyczy do aktualnych potrzeb. Ten rodzaj smyczy dla psa posiada dwa karabińczyki, co pozwala również na prowadzenie dwóch psów na raz.

Smycz dla psa automatyczna

Ten model posiada uchwyt wykonany zazwyczaj z tworzywa sztucznego, wewnątrz którego znajduje się mechanizm umożliwiający rozwijanie smyczy i blokowanie jej na wybranej długości. Ten typ smyczy dla psa wykonany jest z linki lub taśmy. Gwarantuje dużą wygodę użytkowania. Ergonomiczny uchwyt łatwo leży w dłoni, a niewielka waga samej smyczy pozwala psu na swobodne eksplorowanie otoczenia.

Sprawdź także Ranking suchych karm dla psa!

Smycz dla psa treningowa

To akcesorium dla zwierząt sprawdzi się podczas różnego rodzaju treningów. Smycze treningowe mogą być stosowane podczas nauki aportowania, przywoływania czy chodzenia na luźniej smyczy. Jej cechą charakterystyczną jest długość. W sklepach zoologicznych można znaleźć modele o długości nawet do 15 metrów. To pozwala na swobodne poruszanie się zwierzęcia i stopniowe przyzwyczajanie go do chodzenia na smyczy.

Smycz dla psa z amortyzatorem

To klasyczny model smyczy dla psa, który dodatkowo jest wyposażony w gumowy fragment. Pozwala on na neutralizowanie wszelkich szarpnięć, co gwarantuje większe bezpieczeństwo zarówno dla stawów właściciela, jak samego psa. Ten typ smyczy sprawdzi się dla żywiołowych pupili, które lubią się wyrywać.

To już wszystkie najważniejsze rodzaje smyczy dla psa. A po wybór najlepszego dla Waszego pupila modelu zapraszamy na Wyspazwierzat.pl.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Czy na własnej działce można przygotować teren rekreacyjny?
Next post Cerkiew św. Jana Klimaka na Woli – koniec kolejnej części remontu

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz