0 0
Read Time3 Minute, 36 Second

Zainteresowanie aktywnym trybem życia i ciekawymi zajęciami sportowymi jest coraz bardzie widoczne wśród społeczeństwa. Ciekawą i przyjemną formę aktywności jest trening w wodzie, czyli aquafitness. Warto dowiedzieć się, czym jest aquafitness, poznać jego zalety, a także dowiedzieć się, jakie sprzęty mogą jeszcze wzmocnić efekty, jakie daje ta forma aktywności.

Czym jest AQUAFITNESS?

Aquafitness jest rodzajem aktywności fizycznej, którą wykonuje się w wodzie. Najczęściej odbywa się na basenie pod okiem wyszkolonego trenera. Zdarza się, że tego typu zajęcia prowadzone są w niewielkich zbiornikach wodnych, jak jezioro. Często można doszukać się zorganizowanych obozów sportowych właśnie z zajęciami sportowymi w wodzie. Podczas zajęć aqua sportów wykorzystuje się różne formy ruchu – taniec, ćwiczenia na przyrządach, rozciąganie czy nawet jogę.

Taki rodzaj sportu ma wiele zalet, dla osób, które go uprawiają. Przez amortyzację, jaką daje woda, bardzo ciężko jest o wystąpienie kontuzji czy urazu. Stawy i mięśnie są doskonale odciążane, dzięki czemu aquafitness jest idealną opcją dla początkujących lub osób starszych. Kobiety w ciąży lub osoby niepełnosprawne również mogą z powodzeniem korzystać z tego rodzaju aktywności. Jest to bezpieczny sport, nawet dla osób, które nie mają odpowiedniego doświadczenia. Osoby ze sporą otyłością, które pragną schudnąć, mogą na początek swojej drogi wybrać właśnie aquafitness. Dzięki prostym ćwiczeniom można praktykować je w wodzie samodzielnie lub na specjalnie prowadzonych treningach. Aquafitness wzmacnia całe ciało, poprawia kondycję i rzeźbi mięśnie. Skutecznie wspomaga walkę z odchudzaniem oraz wspomaga wydolność.

Jakie sprzęty są niezbędne przy uprawianiu aquafitnessu?

Aquafitness można podzielić na różne kategorie. Zalicza się do nich między innymi:

– aqua aerobik

– boks w wodzie

– jazda na rowerze wodnym

– zajęcia wodne dla seniorów

– ćwiczenia wodne na brzuchu.

Ćwiczenia można wykonywać z przyrządami sportowymi lub bez. Akcesoria, jakie można wykorzystać podczas aqua aerobiku są różne i można je dopasować do swoich preferencji. Jednym z podstawowych sprzętów, jakim warto dysponować podczas zajęć są buty do ćwiczeń w wodzie. Dodatkowo warto wyposażyć się w wygodny strój kąpielowy, który nie będzie dawał dyskomfortu podczas ruchu. Sprzętami, jakimi można trenować w wodzie są tez specjalne rowery wodne i trampoliny. Są to sprzęty, które uatrakcyjnią aktywność fizyczną i dodatkowo wzmocnią efekty treningu. Innymi akcesoriami są gumy wodne, dzięki którym można ćwiczyć różne partie ciała. Niezwykle popularne są piankowe makaroniki, które świetnie nadają się na początek przygody z wodnymi sportami. Jeśli trening jest przeznaczony dla osoby zaawansowanej warto zaopatrzyć się w obciążniki, takie jak hantle wodne czy ciężarki. Poznaj ofertę produktów używanych do aquafitnessu i znajdź odpowiedni rodzaj aktywności dla siebie. Różnorodność sprzętów do aquafitnessu jest tak duża, że każdy znajdzie odpowiednie rozwiązanie dla siebie, tak aby sport był przyjemnością.

Od czego warto zacząć przy amatorskim uprawianiu aquafitnessu?

Najtrudniejsze przy rozpoczęciu aktywności fizycznej jest zacząć. Do sportów wodnych należy się odpowiednio przygotować i zaopatrzyć w kilka niezbędnych elementów. Przy rozpoczęciu przygodny z aquafitnessem ważne jest posiadanie butów do tego przeznaczonych. Dzięki odpowiednio dobranemu obuwiu można uniknąć poślizgnięcia w wodzie, a także zapewnić sobie stabilność podczas wykonywania ćwiczeń. Dodatkowo profesjonalne buty zapewniają odpowiednie odprowadzanie wody ze stóp. Kolejnym elementem jest wygodny, najlepiej jednoczęściowy strój kąpielowy. Dzięki dopasowaniu do ciała i wysokiej jakości materiałom będzie komfortowy w użytkowaniu.

Jeśli od początku chcemy ćwiczyć ze sprzętem, warto zaopatrzyć się w zwykły piankowy makaronik, który jest ciekawym urozmaiceniem nawet prostych ćwiczeń.

Jaki sprzęt sprawdzi się dla profesjonalistów i średniozaawansowanych osób ze sklepu Decathlon?

Jeśli już oswoiłeś się ze sportem uprawianym w wodzie, warto dowiedzieć się, z jakiego sprzętu korzystają zaawansowane osoby. Sprzęty do używania w wodzie wzmacniają efekty treningu oraz urozmaicają go. Są świetną opcją dla osób, które lubią różnorodność i nie boją się nowych wyzwań.

Rowerek wodny jest idealny dla osób, które kochają zwykłą jazdę na rowerze. Posiada niewielką wagę, dzięki czemu łatwo umieścić go w basenie. Jazda na nim w wodzie doskonale wysmukla sylwetkę i wzmacnia ogólną kondycję. Opór wody, jaki użytkownik ma do pokonania dodatkowo spotęguje efekty treningu.

Trampolina, jaką można zainstalować w basenie, także jest świetnym urozmaiceniem treningu. Podskoki w wodzie wzmocnią mięśnie i wspomogą proces odchudzania. Dodatkowo, dzięki amortyzacji wody, stawy i kolana nie zostaną obciążone i z pewnością nie nabawisz się kontuzji podczas trenowania.

Warto uprawiać aquafitness!

 Aquafitness jest zdrową i ciekawą formą aktywności fizycznej. Różnorodność, jaką zapewnia sprawia, iż każdy znajdzie formę odpowiednią dla siebie. Sport w wodzie jest bezpieczny, dzięki amortyzacji. Stanowi idealne rozwiązanie dla osób początkujących, ale też zaawansowanych, którzy kochają przebywać w wodzie. Przynosi wiele korzyści i zalet dla zdrowia i samopoczucia.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
rusztowanie budowlane Previous post Rusztowanie budowlane – kiedy warto w nie zainwestować?
Next post Ubrania są naszą wizytówką – jakie wybierać i gdzie ich szukać?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz