0 0
Read Time3 Minute, 7 Second

„W zdrowym ciele, zdrowy duch”- choć słowa te po raz pierwszy wypowiedział rzymski poeta Juwenalis w I wieku n.e., to ciągle mają one na aktualności. W dzisiejszych czasach może nawet bardziej, bowiem siedzący tryb życia, mnóstwo obowiązków oraz ciągła gonitwa sprawia, że zapominamy o tym, co najważniejsze – o zdrowiu. Natomiast aby o nie prawidłowo zadbać, potrzebna jest nam codzienna aktywność fizyczna.

Nie zawsze jednak mamy możliwość, czas, chęci na wyjście do klubu fitness, siłownię, basen lub na zewnątrz, by pobiegać lub pojeździć na rowerze. Dlatego doskonałą alternatywą takich aktywności są ćwiczenia w domu z użyciem drabinki gimnastycznej. Dlaczego akurat to narzędzie i jakie ćwiczenia warto wykonywać – o tym w niniejszym artykule.

Drabinka gimnastyczna w domu – dlaczego warto?

Drabinka gimnastyczna to niezwykle wielofunkcyjny sprzęt, który pozwala na wykonywanie szerokiego zakresu ćwiczeń. Inne akcesoria sportowe, takie jak chociażby sztangi, ławka do ćwiczeń czy piłki są oczywiście dobre, jednak każdy z nich stwarza dość ograniczone możliwości. Dzięki drabince gimnastycznej możemy natomiast ćwiczyć wszystkie partie mięśni i ciała, a także wykonywać różnorodne ćwiczenia, dzięki czemu trening będzie urozmaicony i szybko nam się nie znudzi.

Drabinka gimnastyczna BenchK – https://benchk.com/

Drabinka gimnastyczna dedykowana jest każdej osobie, bez względu na wiek. Dzieci dzięki niej mogą uczyć się zdrowych nawyków i postaw, a także jest to doskonała alternatywa placu zabaw – każde dziecko uwielbia bowiem wspinanie, zwisanie i podobne zabawy, które nie tylko bawią, ale także wpływają pozytywnie na jego zdrowie. Dorośli mogą skorzystać z niej w dowolnej chwili – rano przed wyjściem do pracy, wieczorem jako forma relaksu po męczącym dniu. Dla osób starszych stanowi bowiem doskonałe narzędzie do ćwiczeń rehabilitacyjnych, wspierających ich sprawność i kondycję.

Oczywiście musimy pamiętać, by był to sprawdzony i w pełni bezpieczny sprzęt, jak na przykład wielofunkcyjna drabinka gimnastyczna BenchK. To produkt certyfikowany, które spełnia wszelkie normy wymagane dla sprzętu sportowego, dzięki czemu możemy mieć pewność, że decydujemy się na profesjonalny, najlepszej jakości produkt, który posłuży naszej rodzinie przez długie lata.

Ćwiczenia na drabince gimnastycznej w domu

Wspomnieliśmy już na wstępie, że drabinka gimnastyczna pozwala na dużą różnorodność ćwiczeń. Oczywiście wszystkie powinniśmy dostosować do własnych możliwości, a także wziąć pod uwagę to, nad jakimi partiami ciała chcemy popracować. Są jednak pewne uniwersalne ćwiczenia, które będą odpowiednie dla każdego – zarówno dziecka, jak i osoby starszej, zaś swobodnie możemy różnicować tempo ich wykonywania bądź ilość powtórzeń tak, by było to dla nas bezpieczne i przyniosło najlepsze efekty.

Zwis na drabince gimnastycznej

To ćwiczenie możemy wykonać w kilku wariantach. Wpływa ono pozytywnie na nasz kręgosłup, a także wzmacnia mięśnie ramion. Stajemy tyłem do drabinki, wyciągamy ręce ku górze i chwytamy oburącz szczebel tak, by móc swobodnie zwisać, nie dotykając stopami podłoża. Następnie zginamy nogi w kolanach, przyciągając je jak najbliżej klatki piersiowe, pamiętając by cały czas kręgosłup „przyklejony” był do drabinki. Innym wariantem tego ćwiczenia jest uniesienie nóg zgiętych w kolanach tak, jakbyśmy siedzieli na krześle, a następnie przenoszenie ciężaru ciała raz na lewą, raz na prawą stronę, pracując jedynie nogami, kręgosłup zaś trzymamy możliwie nieruchomo.

Wspinanie po drabince

To kolejne ćwiczenie występujące w kilku wariantach. W jednym z nich stajemy przodem do drabinki, nogi ustawiamy w lekkim rozkroku i oddalamy się od drabinki o pół kroku. Oburącz chwytamy za szczebel na wysokości klatki piersiowej, a następnie przenosimy dłonie po coraz niższych szczeblach – tak, jak podczas wspinania. Stopy natomiast pozostają cały czas „przyklejone” do podłoża. Gdy już zejdziemy na sam dół, to samo ćwiczenie wykonujemy przekładając dłonie maksymalnie do góry. Ćwiczenie to możemy wykonać w podobny sposób, włączając w to pracę nóg- po prostu wykonujemy ruchy naprzemienne rąk i nóg, wspinając się na najwyższy szczebel drabinki, po czym schodząc w dół.

Drabinka gimnastyczna posiada wiele zalet. Warto mieć ją w domu i pamiętać o regularnych ćwiczeniach, dzięki czemu zadbamy o swoje zdrowie, kondycje i dobre samopoczucie.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Nie marnujmy żywności w EkoWarszawie
Next post Drzewa i krzewy pod kontrolą – trwa inwentaryzacja warszawskiej zieleni

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz