0 0
Read Time1 Minute, 23 Second

Bez wątpienia zielone dachy są obecnie niezwykle popularnym rozwiązaniem. Można je spotkać w coraz większej ilości miejsc. Króluje na nich zieleń ekstensywna. Co to takiego? Co należy wiedzieć o zielonych dachach? Pora to wszystko sprawdzić i przekonać się, czy jest to ciekawe rozwiązanie i godne uwagi.

Czym jest zieleń ekstensywna oraz zielone dachy?

Dachy, na których króluje zieleń ekstensywna, stanowi warstwę ochronną hydroizolacji, jak i ciekawą alternatywę dla balastowych warstw. Zieleń ekstensywna na dachu wyróżnia się niewielką wysokością. Rośliny te na pewno są lżejsze od tych, które wymagają intensywnej uprawy. Zieleń ekstensywna obejmuje przeróżne gatunki rozchodników, ziół, jak i traw ozdobnych. 

Zieleń ekstensywna może być sadzona jako nasiona, ale także jako kłącza, czy też gotowe wegetacyjne maty. Te rośliny są naprawdę mało wymagające. Pielęgnacja nie jest zbyt wymagająca. Tak naprawdę ogranicza się ona jednego, czy też dwóch rocznych przeglądów. Na ekstensywnych dachach nie jest konieczne nawodnienie dodatkowe. 

Producent dachów zielonych – jak znaleźć najlepszego?

Trzeba przyznać, że dachy zielone pięknie się prezentują i coraz więcej osób, chciałoby takowy dach mieć. Czy można na dachu samodzielnie zadziałać niczym w swoim ogrodzie? Nie do końca. Tak naprawdę należy postawić na współpracę z odpowiednią firmą. Kluczem do sukcesu jest wybór odpowiedniego producenta. Producent dachów zielonych musi być w pełni doświadczony, odpowiadać na potrzeby swoich klientów oraz oferować zieleń ekstensywną wysokiej jakości. 

Należy zaznaczyć, że producent dachów zielonych producentowi nie jest równy. Na rynku niestety można się natknąć na tych gorszych, ale także na tych, co do których nie ma się cienia wątpliwości.

Każdy chce oczywiście natrafić do tych drugich, na których nie sposób się zawieść. Na całe szczęście można znaleźć sporo ciekawych producentów, którzy odpowiedzą na wszelkie potrzeby i wymagania. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
bluza z kapturem Previous post Te rozwiązania nie są dla każdego – poznaj najoryginalniejsze bluzy męskie z kapturem
suplement diety Next post Suplementy diety – jak odbywa się ich produkcja?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz