0 0
Read Time2 Minute, 29 Second

Ekspres do kawy jest coraz częściej spotykany w wielu domach i firmach. Aromatyczna kawa stawia nas na nogi i daje wiele przyjemności. Istnieje wiele rodzajów ekspresów, przez co wybór nie jest łatwy. Stajemy przed dylematem odnośnie tego, czy wybrać wersję wolnostojącą, czy w zabudowie. Każda z tych opcji ma wiele zalet, które warto poznać już teraz. Jak dokonać wyboru? Czym cechują się ekspresy w zabudowie? Czy warto postawić na model wolnostojący?

Ekspres do kawy

Główna różnica pomiędzy ekspresami dotyczy umiejscowienia. Modele wolnostojące ustawimy w dowolnych miejscach, w pobliżu gniazdka elektrycznego. Nie musimy martwić się estetycznym wkomponowaniem urządzenia w nasze meble. W każdej chwili wymienimy sprzęt na inny i przeniesiemy go w inne miejsce. Z kolei modele do zabudowy trzeba wpasować w ciąg mebli kuchennych. Planowanie odbywa się już na etapie urządzania kuchni. Plusem jest to, że zaoszczędzimy miejsca na blacie. Znaczną część ekspresu ukryjemy za pomocą zabudowy.

Kolejne różnice dotyczą sposobu działania. W obu wypadkach dużą popularnością cieszą się ciśnieniowe modele. W zabudowie nie mamy do wyboru innych rozwiązań. W przypadku wolnostojących ekspresów, kupić można sprzęt kolbowy, przelewowy lub na kapsułki. Jakie rozwiązanie wybrać? Wolnostojący ekspres sprawdzi się tam, gdzie wolimy ustawiać sprzęty na blacie. Z kolei ekspres do zabudowy idealnie wpasujemy w linię meblową podczas urządzania nowoczesnej kuchni.

Ekspres do zabudowy – zalety

Jakie zalety ma ekspres do kawy do zabudowy? Pozwala on uzyskać minimalistyczną i spójną aranżację w naszej kuchni. Te wersje prezentują się gustownie i pasują do wielu wnętrz. Nie musimy stawiać urządzenia na blacie kuchennym, dlatego oszczędzamy miejsce. Ekspresy zabudowane zazwyczaj oferują bardziej pojemne zbiorniki na wodę. Jest to ważne dla każdego, kto pije kilka kaw dziennie. Nie przejmujemy się częstym uzupełnianiem wody w zbiorniku. Topowe modele obsługują kawy mielone i ziarniste.

Ekspres wolnostojący – zalety

Jakie korzyści daje wybór ekspresu wolnostojącego? Przede wszystkim nie musimy martwić się znalezieniem miejsca na ekspres w zabudowie. Nawet w starszej kuchni zastosujemy nowoczesny ekspres. Uzyskujemy swobodę co do ustawienia sprzętu w dowolnym miejscu. Poza tym, łatwo zmienimy ekspres na nowy, bez rygorystycznych warunków co do montażu. Stawiamy ekspres do kawy na blacie i możemy cieszyć się pyszną kawą. Naprawa i konserwacja sprzętu bywa łatwiejsza. Jak już wiemy, taki sprzęt jest także bardziej zróżnicowany na rynku. Do wyboru mamy wiele wymiarów, materiałów wykonania, marek i rodzajów sprzętu.

Podczas poszukiwania idealnego ekspresu do kawy, warto mieć na uwadze także cenę. Wolnostojące wersje są znacznie tańsze. Nawet najbardziej znane modele kolbowe kosztują mniej niż wersje do zabudowy. Ostateczna decyzja jest oczywiście zależna od naszych oczekiwań. Redakcja magazynprzedsiebiorcy.pl analizuje ekspres do kawy – w zabudowie czy wolnostojący? Znajdziemy tutaj przydatne informacje o cechach ekspresów wolnostojących i do zabudowy. Wiele zależy od tego, jakie mamy preferencje i jak chcemy zaaranżować naszą kuchnię.

Warto zauważyć, że każda z tych propozycji ma wiele zalet. Aktualnie częściej wybierane są wersje wolnostojące, jednak w kuchniach nowoczesnych stosujemy też modele do zabudowy. Producenci na każdym kroku zaskakują nas ciekawymi rozwiązaniami, dzięki czemu każdy może dobrać coś dla siebie. Ekspres do kawy musi odznaczać się niezawodnym działaniem przez długi czas.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Wspólny apel o odrzucenie „lex Czarnek”
Next post Nowy rok nowe linie

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz