0 0
Read Time2 Minute, 45 Second

Czasy, w których brudne ubrania codziennie podawane były ręcznemu praniu i szorowaniu, odeszły już w niepamięć. Rolę gruntownego oczyszczania naszej odzieży z wszelkiego rodzaju plam i zabrudzeń, przejęły nowoczesne pralki. O ile elektryczne suszarki do ubrań, nie są jeszcze tak powszechną rzeczą w naszych domach, tak trudno wyobrazić sobie budynek mieszkalny, który nie posiada pralki choćby w najbardziej podstawowym wydaniu. Jednak samo posiadanie pralki to zdecydowanie nie wszystko. Chcąc móc korzystać z danego sprzętu przez wiele lat, należy odpowiednio o niego dbać i konserwować. Jak jednak wygląda taki proces?

Nowoczesne pralki na rynku

Producenci pralek prześcigają się w prezentowaniu coraz to nowszych funkcji dla naszych pralek. Obecne urządzenia, które występują na rynku, niejednokrotnie wyposażone są w przeróżne gadżety, które mają służyć jako ułatwienie w codziennym użytkowaniu. Przykładowo, niektóre egzemplarze (zwykle z serii smart), wyposażone są w moduł wifi, dzięki któremu jesteśmy w stanie połączyć się z pralką przez specjalną aplikacją na naszym telefonie. Możemy wówczas sterować naszym urządzeniem bez konieczności fizycznego wciśnięcia przycisku start na naszej pralce. Czy jest to udogodnienie przyszłości? Być może, jednak nadal ktoś to pranie musi do pralki włożyć, a na to jeszcze aplikacji nie wynaleziono.

Żeby pralka służyła nam długie lata, jednak wymaga od nas odrobinę pieczołowitości oraz zaangażowania. Polecamy na portalu tvregionalna24.pl super wpis poradnikowy Jak sprawić, aby pralka służyła nam jak najdłużej. Dzięki wprowadzeniu w życie tych prostych zasad, znacznie przedłużysz życie swojej pralki. Pralkę, tak jak każdy inny sprzęt trzeba bowiem odpowiednio wyczyścić i konserwować, aby podzespoły nie uległy zbyt szybkiemu zużyciu. Jak jednak wygląda taki proces?

Dłuższe życie każdej pralki…..

Przede wszystkim należy pamiętać o sumiennym odkamienianiu naszej pralki. Kamień pochodzący z twardej wody, jest najczęstszą przyczyną awarii pralek, a brak odpowiedniej konsekwencji oraz regularności w jej odkamienianiu, niejednokrotnie prowadzi prosto do serwisu.  Można jednak tego uniknąć, jeśli w miarę systematycznie poddamy nasz sprzęt odpowiednim zabiegom. Wystarczy, że zaopatrzymy się w specjalne środki, przeznaczone do odkamieniania pralek. W sklepach jest naprawdę spory wybór takich produktów. Jeśli jednak nie chcemy kupować chemii, możemy użyć w tym celu domowych odkamieniaczy jak np. soda oczyszczona, ocet, bądź kwasek cytrynowy. Efekt będzie podobny, a nasza pralka na pewno będzie nam wdzięczna.

Kolejną rzeczą, o której muśmy pamiętać, aby przedłużyć życie naszej pralki jest (calgon?) jej systematyczne mycie. Mowa tutaj nie tylko o jej zewnętrznej powłoce, a w szczególności samym bębnie, szufladkach na detergenty oraz rzecz jasna uszczelkach, gdyż to tam zbiera się najwięcej brudu. Jeśli nie będziemy w tym systematyczni, zabrudzenia pochodzące z naszych tkanin oraz z detergentów używanych podczas prania skutecznie uniemożliwią nam dalsze korzystanie z pralki, a brud wżarty w uszczelki będzie niemal nie do usunięcia. Nie mówiąc już o nieprzyjemnym zapachu, który zacznie wydobywać się z naszego sprzętu.

Pamiętaj o czyszczeniu filtra

Ostatnią rzeczą, o której trzeba pamiętać, jest również systematyczne oczyszczanie filtra naszej pralki. Wystarczy taki filtr wyjąć, a następnie przepłukać pod bieżącą wodą. Jeśli filtr ulegnie zapchaniu, a pralka nas o tym nie poinformuje (nowoczesne egzemplarze mają taką funkcję) najprawdopodobniej czeka nas wymiana całej pralki, gdyż jest to najszybsza droga do uszkodzenia podzespołów.

Pralka jak każdy sprzęt w naszym domu wymaga odpowiedniego traktowania. Jeśli jednak będziemy systematycznie ją czyścić oraz odkamieniać, nie mamy podstaw aby martwić się o jej zdrowie, a sam sprzęt najprawdopodobniej posłuży nam przez długie lata, piorąc naszą odzież – bo przecież do tego została stworzona.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Do czego służą karty coachingowe?
Next post Jak szybko odnowić wnętrze domu? Pomysły i inspiracje

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz