0 0
Read Time1 Minute, 40 Second

Miejsce zamieszkania, zamiłowanie do spacerowania, czy turystyki to istotne zagadnienia, które bierze się pod uwagę przy zakupie wózka dziecięcego. Jakie cechy powinien mieć współczesny wózek idealny na tereny poza miastem?

Nowoczesne wózki mają wiele funkcji. Jednak są modele dedykowane konkretnemu stylowi życia opiekunów. Wartościowe cechy nowoczesnego wózka terenowego można omówić na podstawie Espiro Only.

Dla tego typu wózków najważniejsze jest zawieszenie na wszystkie koła a w szczególności one same. Zwykle są to koła powiększone w stosunku do standardowych rozmiarów. Najczęściej opony są specjalnie bieżnikowane, analogicznie do samochodów. Są już dostępne modele, które poszły o krok do przodu, podobnie jak Espiro Only, i posiadają błotniki. Ważny aspekt dla osoby pchającej wózek, by błoto i inne tego typu zanieczyszczenia nie chlapało zbyt mocno.

Wyprawy w teren to często długie wędrówki. Rodzicowi przyda się opcja regulowanej rączki, ułatwiająca pchanie pojazdu, szczególnie gdy zmęczenie zaczyna dokuczać. Natomiast dla pociechy, w cieplejsze dni sprawdzi się budka, czy w ogóle poszycie całości, chroniące przed promieniowaniem UV. Dodatkowo konstrukcja budki pozwala na jej przedłużenie – co daje większe zacienienie wewnątrz wózka. W razie załamania pogody warto mieć pasująca do wózka folię chroniąca przed deszczem i podmuchami wiatru. Materiał, jaki pokrywa siedzisko i budkę posiada często specjalne właściwości ułatwiające jego czyszczenie.

Skoro spacerujemy długo, mały pasażer może się znudzić, czy zatęsknić za widokiem opiekuna. Na szczęście siedzisko można przełożyć, by dziecko siedziało przodem do prowadzącego wózek. Dzięki czemu podczas chodzenia można się wzajemnie komunikować. Z drugiej strony ważne jest, by oparcie miało maksymalny zakres regulacji, czyli do pozycji leżącej i dziecko mogło spokojnie sobie drzemać.

Wędrówki w terenie wymagają niekiedy przeniesienia wózka. Samo wyjście z domu, czy wsiadanie do jakiegoś pojazdu też bywa kłopotliwe. W tych momentach docenia się lekkość wózka, choć te dedykowane terenowi muszą być bardziej wytrzymałe, to nadal z całym wyposażeniem pozostają w korzystnym przedziale wagowym ca 10 kg.

Gdy spacerujemy z miejsca na miejsce, jedziemy w gości, czy gdzieś do ośrodka turystycznego, warto jest mieć wózek posiadający powyższe cechy, ale także możliwość szybkiego złożenia a po złożeniu – kompaktowe rozmiary całości.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Nowa kampania w aplikacji Złotych Tarasów – sprzęt multimedialny w nagrodę za punkty
Obrazy we wnętrzu loftowym Next post Jakie obrazy pasują do loftów?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz