0 0
Read Time2 Minute, 55 Second

Polisa na życie to jeden z najczęściej wybieranych produktów ubezpieczeniowych przez Polaków. Nie bez przyczyny, ponieważ zapewnia nam ono nie tylko odszkodowanie w razie wypadku, ale również wiele innych ciekawych profitów. Na rynku dostępne są polisy z opcją oszczędzania na emeryturę czy na przyszłość dzieci, co samo w sobie jest kuszącą alternatywą dla bankowych lokat i kont oszczędnościowych. Jakie są inne zalety, jakie może zaoferować nam polisa na życie? Zapraszamy do lektury!

Polisa na życie – poznaj 4 powody, dla których warto o niej pomyśleć

Polisa na życie, tak jak było napisane we wstępie, to jedna z opcji ubezpieczeń najchętniej wybieranych przez Polaków. Zanim rozłożymy na czynniki pierwsze powody, dla których tak jest, warto zastanowić się, czym w ogóle jest polisa na życie. Jej podstawowa funkcjonalność to zabezpieczenie naszych bliskich na wypadek naszej śmierci – jeśli ta nastąpi, ubezpieczalnia wypłaci naszym bliskim (wyznaczonym przez nas), należne im odszkodowanie, którego wysokość wyznacza umowa zawarta z ubezpieczycielem. Bezpośrednio z tego wynika pierwsza korzyść tego produktu ubezpieczeniowego.

Polisa na życie – zabezpieczenie naszych bliskich

Oczywiście nikomu nie życzymy źle, jednak wypadki czy choroby się zdarzają. Warto jest mieć tego świadomość i zabezpieczyć naszą rodzinę przed ewentualnymi skutkami takich zdarzeń. Dzięki funkcjonalnościom, jakie daje nam polisa na życie, nie jesteśmy zabezpieczeni jedynie na wypadek swojej śmierci, ale także chorób wymagających specjalistycznego leczenia czy na czas rehabilitacji, związanych z wszelkiego rodzaju wypadkami i przeciwnościami losu.

Polisa na życie jako forma oszczędzania

Odłóżmy jednak na bok wszystkie czarne scenariusze, gdyż polisa na życie zapewnia nam nie tylko zabezpieczenie w takich sytuacjach. Na rynku znajdziemy wiele ofert ubezpieczeń, które mogą stanowić formę oszczędzania. W jaki sposób? Co miesiąc płacimy składki, które nie znikają, jeśli nie nastąpi jakieś nieszczęśliwe zrządzenie losu, tylko są odkładane na koncie naszej polisy. Co to oznacza? Po okresie jej trwania możemy odzyskać część włożonych w nią pieniędzy. Zapewne każdy z nas zdaje sobie sprawę, jak trudne jest regularne oszczędzanie. Polisa na życie eliminuje ten problem – opłacamy nasze ubezpieczenie, a środki są odkładane „przy okazji”. Minimalna kwota wypłaty jest ustalana w momencie, kiedy podpisujemy umowę polisy, więc z góry wiemy, ile uda nam się odłożyć. Te środki mogą zostać przeznaczone na studia naszych dzieci, nowe mieszkanie lub nawet realizację długo odkładanych marzeń – tylko Ty decydujesz, na co je przeznaczyć.

Godna emerytura a polisa na życie

Polisa na życie z opcją oszczędzana na emeryturę jest kolejną opcją, jaką warto rozważyć. Jesień naszego życia powinna być dla nas czasem odpoczynku i relaksu, jednak z praktyki wiemy, że często nie wygląda to w ten sposób, a świadczenia oferowane przez ZUS mogą okazać się zbyt niskie, by zapewnić nam niezbędny poziom życia na emeryturze. Polisa na życie staje się niejako uzupełnieniem państwowego programu emerytalnego, dając nam pewność, że będziemy mogli nie tylko się utrzymać podczas emerytury, ale także będziemy w stanie pozwolić sobie na przyjemności i realizację naszych pasji.

Składka polisy nie nadwyręży naszego budżetu

To kolejna zaleta polisy na życie, którą warto wziąć pod uwagę. Składki, jakie zobowiązujemy się płacić ubezpieczalni, są zazwyczaj na tyle niskie, że nie odczujemy ich braku w codziennym budżecie. Dzięki temu mamy zabezpieczenie, a także opcję oszczędzania, która nie będzie zbyt mocno wpływała na nasze codzienne decyzje finansowe. W końcu przy polisie na życie nie chodzi o to, by liczyć każdy grosz i odmawiać sobie wszystkich przyjemności, tylko o to, by żyć na takim samym poziomie przy jednoczesnym zabezpieczeniu siebie i naszych bliskich. To właśnie to poczucie bezpieczeństwa jest bezcenne, zwłaszcza w dzisiejszych, szybko zmieniających się czasach – decydując się na ubezpieczenie, utrata pracy czy choroba przestaną być tak przerażającą perspektywą. 

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
fotowoltaika Previous post Montowanie paneli fotowoltaicznych – co warto wiedzieć?
nagrobki Next post Kamień naturalny na nagrobek – na jaki warto postawić?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz