0 0
Read Time2 Minute, 23 Second

Materiał z jakiego zostanie wykonany nagrobek powinien być jednym z najważniejszych czynników, które weźmiemy pod uwagę. Wśród najbardziej popularnych, a tym samym dobrych jakościowo wymienia się kamienie naturalne. To one warunkują zarówno estetykę pomnika, jak również jego trwałość. Na które z nich warto się zdecydować? Podpowiadamy.

Materiał na nagrobek – jakość ma znaczenie

Dobry jakościowo nagrobek to taki, który będzie w stanie przetrwać lata. W praktyce wpływa na to wiele czynników. Ogromnie ważną kwestią jest dbanie o wszelkie standardy jego wykonania wespół z wykorzystaniem dobrej klasy materiału. Niewątpliwie jednymi z najlepszych, które są w stanie przetrwać lata są kamienie naturalne. Wśród nich warto wymienić m.in. granit, marmur oraz piaskowiec. Nagrobki wykonane z wymienionych materiałów zamówić można na https://jakubisiak.pl/nagrobki-warszawa/.

Nagrobki z marmuru

Popularność marmuru nie słabnie już od wielu lat. Wpływ na to ma wiele czynników, wśród których można wymienić niewątpliwie jego wysokie walory estetyczne. Występuje w różnych wariantach kolorystycznych, a do najchętniej wybieranych należą białe, czarne oraz różne odcienie szarości. Bez względu na to, czy są to nagrobki w Warszawie czy znajdujące się w innych miastach można śmiało powiedzieć, że obok tych wykonanych z wysokiej jakości marmuru nie można przejść obojętnie. Decydując się jednak na wykonanie pomniku z tego materiału musimy przygotować się na jego regularną impregnację. O ile jest to surowiec trwały oraz bardzo elegancki, o tyle jego estetyka jest uwarunkowana w dużej mierze właściwą konserwacją.

Nagrobki z granitu

Nagrobki granitowe wiodą prym wśród tych wykonanych z kamieni naturalnych. Oprócz tego, że są bardzo eleganckie, to przy tym równie trwałe. W praktyce oznacza to, że niestraszne są im ani szkodliwe czynniki atmosferyczne, ani też uszkodzenia mechaniczne. Są one polecane szczególnie w przypadku, gdy za ich pielęgnację są odpowiedzialni seniorzy. Aby granit długo zachował swoje cenne właściwości, nie jest konieczna jego regularna konserwacja. To niewątpliwie jest jego ogromnym atutem. Ten rodzaj kamienia bardzo dobrze sprawdzi się zarówno do wykonania nagrobków nowoczesnych, jak również tych utrzymanych w bardziej tradycyjnej stylistyce. W obu tych przypadkach sprawdzi się znakomicie i posłuży przez wiele lat.

Nagrobki z piaskowca

Wykorzystywanie piaskowca do wykonania z niego nagrobków jeszcze do niedawna było pewnym standardem. Można śmiało powiedzieć, że większość pomników znajdujących się na polskich cmentarzach w całości było pokrytych tym wyjątkowym kamieniem albo przynajmniej posiadało zrobione z niego elementy, takie jak wyrzeźbione figury czy też płyty pionowe. Niemniej jednak piaskowcowi nie można odmówić trwałości, chociaż pod względem estetycznym jego stylistyka nie każdemu może przypaść do gustu. W praktyce oznacza to, że na próżno szukać wykonanych z niego nagrobkach połysku, a raczej spodziewać się matowej powierzchni trudnej do polerowania. Możemy za to liczyć na trwały kolor grobowców, jeśli zadbamy o ich prawidłową oraz regularną impregnację. Wśród najpopularniejszych wymienia się m.in. barwy beżowe, złote, miodowe oraz szarości.

Wybór odpowiedniego nagrobka może sprawiać wiele problemów, jednak z pomocą fachowej firmy, jaką jest Zakład Usług Pogrzebowych Jakubisiak podjęcie decyzji będzie znacznie łatwiejsze.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
polisa na zycie Previous post Polisa na życie – 4 powody, dla których warto ją mieć!
ubranie na rozmowe Next post Rozmowa kwalifikacyjna – jak się ubrać, żeby zrobić dobre wrażenie?

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz