0 0
Read Time2 Minute, 26 Second

Inwestycje na rynku nieruchomości wydają się stabilne i pewne. Utarło się przekonanie o tym, że na nieruchomościach zawsze można zarobić i są doskonałym sposobem na ochronę kapitału przed utratą wartości. Wszystko to jest prawdą, ale nie można powiedzieć, że taki tryb inwestowania pozbawiony jest jakiegokolwiek ryzyka. Młodzi inwestorzy, którzy dopiero rozpoczynają swoją przygodę na rynku nieruchomości, powinni poznać kilka ważnych wskazówek, jakie pozwolą im ograniczyć ryzyko inwestycyjne.


1. Rozpoznanie rynku

Zanim inwestor zacznie kupować wybrane nieruchomości, w celu ich późniejszej odsprzedaży czy wynajmowania, powinien rozpoznać rynek. To podstawowa zasada, z jaką wiąże się inwestowanie w nieruchomości dla początkujących. Trzeba wiedzieć, jak ma się relacja podaży do popytu na tym specyficznym rynku. Ważna jest również wiedza o tym, jakie są metody inwestowania, m.in. flipping na nieruchomościach, kupno mieszkania i aprecjacja jego wartości w czasie, czy też inwestowanie w mieszkania na wynajem. To tylko jedne z licznych możliwości lokowania swoich pieniędzy w nieruchomościach. Żeby dobrze rozpoznać ten rynek, warto zapisywać się na specjalistyczne kursy z zakresu inwestowania w m.in. w mieszkania czy domy.

2. Wyznacz sobie mierzalne, realne cele

Oczywiście celem każdego inwestora jest wypracowanie pożądanej stopy zwrotu, jednak musi ona być realna do osiągnięcia. Nie można liczyć na to, że w zaledwie kilka dni podwoimy swój kapitał handlując czy inwestując w nieruchomości. W optymalnych warunkach być może byłoby to możliwe, ale jest mało realne.

Młody inwestor powinien wyznaczyć sobie realny plan działania, wraz z określeniem konkretnego, sprecyzowanego celu. Później należy dążyć do jego osiągnięcia w danym terminie.

3. Ocenianie atrakcyjności inwestycji

Spośród wielu możliwości inwestowania trzeba wybrać taką, która będzie atrakcyjna dla inwestora, ale i jednocześnie możliwa do zrealizowania, biorąc pod uwagę pulę środków, jakimi dysponuje. Warto dokonać przed podjęciem inwestycji w nieruchomości analizy jej atrakcyjności. Czy jest to na przykład mieszkanie położone w lokalizacji pożądanej przez potencjalnych kupujących? Czy istnieje szerokie grono osób chętnych do wynajęcia mieszkania w takiej dzielnicy? Czy mieszkanie przeznaczone do remontu ma potencjał i czy można go remontować względnie niskim kosztem przed sprzedażą lub wynajęciem?

4. Nieuleganie emocjom

Właściwie przy jakimkolwiek inwestowaniu i podejmowaniu decyzji inwestycyjnych emocje zwykle okazują się złym doradcą. Nie można dać się ponieść chwili i na przykład kupować mieszkanie w ramach flippingu na nieruchomościach powyżej założonej ceny. Tu chodzi o to, by móc jak najtaniej nabyć mieszkanie, aby po remoncie i modernizacji móc je sprzedać w możliwie jak najkrótszym czasie z zyskiem.
Jeśli inwestorowi bardzo zależy na konkretnym lokalu, ale do licytacji staje więcej fliperów, może się okazać, że ci najmniej doświadczeni będą przebijali cenę za nieruchomość w nieskończoność. W efekcie ktoś ją kupi, ale zyskowność inwestycji spadnie do zera.

5. Działaj, nawet przy określonym poziomie ryzyka

Inwestowanie w nieruchomości dla początkujących to tematyka, która jest bardzo rozległa, ale sprowadza się ona do tego, aby dana osoba w końcu podjęła się inwestycji. Trzeba działać, biorąc pod uwagę akceptowalny poziom ryzyka, aby w ogóle móc coś zarobić. Czasem po prostu trzeba zaryzykować dla uzyskania przyzwoitej stopy zwrotu z inwestycji.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Obrazy we wnętrzu loftowym Previous post Jakie obrazy pasują do loftów?
Warszawska Praga Next post Renesans warszawskiej Pragi

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz