1 0
Read Time2 Minute, 33 Second

Ślady przeszłości, pozostałości miasta, którego już nie ma, zagubione pamiątki, fragmenty wspomnień czy miejskie legendy – Warszawa to istny labirynt fascynujących historii z bliższej i dalszej przeszłości, anegdot z półświatka i artystycznej bohemy, zagadek oraz tajemnic. Najwyższy czas je odkryć!

Mobilna aplikacja City Talks, dostępna na urządzeniach z systemami Android i iOS, to wirtualny przewodnik po Warszawie – proste w obsłudze narzędzie, które umożliwia samodzielne wędrowanie po mieście i aktywne zwiedzanie przez odsłuchiwanie krótkich historii na temat miejsc i ludzi związanych z daną lokalizacją.

„Technologia dała nam możliwości, dzięki którym miasto naprawdę do nas przemówiło. Aplikacja City Talks umożliwia usłyszenie tego głosu – oddajemy więc nasze narzędzie w ręce, uszy i serca mieszkańców Warszawy oraz turystów” – powiedziała dr Paulina Codogni, jedna ze współzałożycielek City Talks. „Warszawskie opowieści to łącznie ponad 75 godzin nagrań. Planujemy rozwój projektu w innych miastach Polski i Europy” – dodaje dr Paulina Codogni.

W momencie udostępnienia aplikacja oferuje nagrania audio i zdjęcia o prawie trzech tysiącach punktów na terenie Warszawy – można swobodnie przemieszczać się po mieście zgodnie z własnymi preferencjami i odsłuchiwać informacje o miejscach, które się zwiedza. Użytkownik ma także do wyboru ponad 60 gotowych spacerów tematycznych i tras związanych z poszczególnymi dzielnicami miasta – w tym trybie zwiedzania porusza się on wytyczoną trasą odwiedzając punkty wybrane zgodnie z programem wycieczki. Może udać się śladami przedwojennej i okupacyjnej Warszawy, odwiedzić miejsca związane z żydowskimi mieszkańcami miasta i ich kulturą, poznać historię barwnego, warszawskiego życia artystycznego i kulturalnego, obejrzeć miejsca związane z historią PRL lub poznać mrożące krew w żyłach historie z półświatka. Liczne dodatkowe funkcje aplikacji to np. własny plan spaceru, dowolne filtrowanie zawartości  oraz wybór punktów według własnych preferencji.

 „Warszawa to piękne miasto, kipiące energią mieszkańców i turystów. Ma za sobą długą historię, momentami wspaniałą, momentami tragiczną – ale na pewno wartą poznania i zachowania, ponieważ jest to również fundament jej tożsamości i podstawa jej przyszłości. Nasza praca pozwoliła na odtworzenie przedwojennej topografii miasta. Bazując na starych fotografiach i materiałach wskrzesiliśmy miejsca, których nie znajdziemy na współczesnej mapie stolicy. City Talks pomaga odkrywać, zrozumieć i pogłębiać wiedzę o małych ojczyznach – od poziomu domu, czy ulicy, aż po poznanie i zrozumienie miasta jako całości. Chcemy, by poznawanie jego przeszłości stało się pasją” – komentuje dr Paulina Codogni.

Aplikacja City Talks dostępna jest w modelu freemium. Podstawowe funkcje są bezpłatne, odpłatne jest korzystanie z gotowych spacerów oraz selekcja spacerów według własnych preferencji. Twórcy aplikacji chcą, aby żyła ona nie tylko ze sprzedaży spacerów, ale także dzięki aktywności użytkowników, którzy będą tworzyli własne historie i dodawali je do mapy miasta.

O City Talks:

City Talks to innowacyjna mobilna aplikacja turystyczna, umożliwiająca swobodne wędrowanie po mieście i odsłuchiwanie mikrohistorii na temat miejsc i ludzi. Użytkownicy aplikacji mogą skorzystać z ogólnodostępnej mapy miasta z naniesionymi punktami oznaczającymi obiekty i ich historie. Zasada korzystania jest prosta: klikając w punkt użytkownik może posłuchać nagrania oraz zobaczyć zdjęcia ilustrujące odsłuchiwaną opowieść o historii danego miejsca. City Talks oddaje głos miastu i pozwala mu o sobie opowiadać. Opowieści układają się w mozaikę różnorodnych historii o mieszkańcach, lokalnym folklorze, legendach oraz zdarzeniach z życia codziennego.


Szczegóły dostępne na stronie: https://www.citytalks.eu

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Jazzowe oblicze Warszawy Singera
Next post Henry Moore a Adam Wątor – Wystawa Młoda Sztuka

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz