0 0
Read Time1 Minute, 6 Second
Autor: fot. M. Jaźwiecki/Muzeum Historii Żydów Polskich

Jak co roku Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zachęca do udziału w akcji Żonkile, upamiętniającej rocznicę powstania w getcie warszawskim. Zgłaszać mogą się szkoły, biblioteki, instytucje kultury i wolontariusze.

W poprzednich latach 19 kwietnia uczennice i uczniowie warszawskich szkół aktywnie włączali się w akcję, rozdając na ulicach papierowe żonkile – symbole pamięci o powstaniu w getcie. Z powodu pandemii już w zeszłym roku formuła wolontariatu została ograniczone i nie było otwartej rekrutacji wśród uczniów warszawskich szkół. Organizatorzy zachęcają do organizowania zajęć z wykorzystaniem materiałów edukacyjnych przygotowanych na tę okazję. Instytucje, które zgłoszą się do akcji (termin do 15.04), otrzymają dostęp do takich materiałów i będą mogły przeprowadzić zajęcia – zarówno w formie zdalnej, jak i podczas stacjonarnych lekcji w szkole.

W tym roku materiały zostaną poszerzone o premiery literackie nawiązujące do hasła tegorocznych obchodów – MIŁOŚĆ. „Do stworzenia opowiadań i reportaży zaprosiliśmy Annę Bikont, Marcina Szczygielskiego oraz Pawła Beręsewicza” – czytamy na stronie Muzeum POLIN. Dla wszystkich zgłoszonych do akcji Żonkile będą też zorganizowane szkolenia online dotyczące wykorzystania materiałów edukacyjnych. O terminach tych szkoleń zainteresowani zostaną powiadomieni drogą mailową. 

Muzeum zaprasza także  wolontariuszy i wolontariuszek do współpracy przy organizacji akcji z okazji ocznicy powstania w getcie warszawskim. Zgłoszenia przyjmowane są do 20 lutego 2022.

Źródło: https://um.warszawa.pl/-/dolacz-do-akcji-zonkile

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Kto zostanie Najlepszym Sportowcem Warszawy za rok 2021?
Next post Możliwe wsparcie UE dla Regionu Warszawskiego Stołecznego

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz