GIOŚ o ryzyku przekroczenia poziomu informowania dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu

0 0
Read Time55 Second
Panorama Warszawy

W środę, 3 marca 2022 r. Główny Inspektorat Ochrony Środowiska określił, że na części województwa mazowieckiego, w tym w Warszawie w dzielnicy Śródmieście, istnieje ryzyko wystąpienia przekroczenia poziomu informowania (100 μg/m3) dla pyłu zawieszonego PM10 w powietrzu.

Dlatego dzisiaj (3 marca) na wskazanym obszarze obowiązują działania określone przez Zarząd Województwa w Programie ochrony powietrza, czyli m.in.:

  • zakaz korzystania z instalacji do spalania biomasy drzewnej (kominków, piecyków kominkowych, piecyków ozdobnych). Nie dotyczy to sytuacji, gdy taka instalacja stanowi jedyne źródło ciepła lub gdy z powodu awarii do lokalu nie jest dostarczana energia elektryczna
  • zalecenie korzystania z komunikacji miejskiej/gminnej zamiast komunikacji indywidualnej.

Zaleca się również rezygnację ze spacerów i pozostanie w domu; ograniczenie wietrzenia pomieszczeń; chronienie dzieci, osób starszych i kobiet w ciąży.

 

Program ochrony powietrza (Uchwała nr 115/20 Sejmiku Województwa Mazowieckiego) jest dostępny pod adresem: http://edziennik.mazowieckie.pl/legalact/2020/9595/. Dodatkowe informacje można uzyskać pod numerem telefonu: 22 597 94 81 lub pod adresem e-mail: powietrze@mazovia.pl. 

Źródło: https://um.warszawa.pl/-/gios-o-ryzyku-przekroczenia-poziomu-informowania-dla-pylu-zawieszonego-pm10-w-powietrzu

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post W południe hymn Ukrainy na placu Zamkowym
Next post 13. Festiwal Nowe Epifanie

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz