0 0
Read Time1 Minute, 14 Second
Przeładunek darów z TIR-ów do pociągu na granicy z Ukrainą

Transporty z darami od mieszkańców i mieszkanek Warszawy oraz stołecznych firm są już w Ukrainie. W środę wagon z lekarstwami i żywnością dotarł do atakowanego przez Rosjan Kijowa. Wcześniej wsparcie otrzymał Lwów. Wysłaliśmy już 11 TIR-ów!

Z oczywistych względów to nie była łatwa trasa, ale najważniejsze, że tak potrzebne artykuły dotarły już do celu! Nie byłoby to możliwe bez świetnej współpracy ze strony ukraińskich kolei. Ani bez prawdziwej polskiej improwizacji – mówi prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Wcześniej, we wtorek do Lwowa dotarł już transport żywności, którą przynieśli do miejskich punktów zbiórek mieszkańcy i mieszkanki stolicy. W środę po południu w drodze były dwa kolejne transporty do Kijowa. Jeden z nich zawiera dwa wagony po brzegi wypełnione lekarstwami i sprzętem medycznym od firmy Polphrama oraz żywnością i artykułami higienicznymi z miejskich zbiórek.

Łącznie Warszawa wysłała już 11 TIR-ów z darami. Dwa samochody udostępnione przez firmę logistyczną InPost wyjechały w poniedziałek, pięć we wtorek i cztery w środę. Na granicy dary są przepakowywane na pociąg do Kijowa.

To konkretny, realny dowód naszej solidarności z Ukrainą! Raz jeszcze dziękuję za świetną współpracę ukraińskim kolejom z Ukrzaliznytsia! – mówi prezydent.

Nie ustaje też pomoc dla uchodźców na miejscu. W pierwszym tygodniu wojny mieszkańcy i mieszkanki Warszawy zgłosili na portalu ochotnicy.waw.pl/mieszkania ponad 3 tys. mieszkań. Kolejne zgłoszenia wciąż napływają, każde jest weryfikowane przez pracowników socjalnych miasta.

Źródło: https://um.warszawa.pl/-/pomoc-warszawiakow-dociera-do-kijowa

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Ostatni dzwonek na weto „lex Czarnek”
Next post W południe hymn Ukrainy na placu Zamkowym

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz