0 0
Read Time1 Minute, 54 Second

Wiosna już na dobre zagościła w naszym kraju, coraz częściej możemy cieszyć się znakomitą pogodą. Dlatego warto wyjść na świeże powietrze i zakosztować długiego spaceru. Jest to doskonała forma na poprawienie kondycji naszego organizmu. Dzięki spacerowi znacznie poprawi się również praca naszego umysłu i wzrośnie poziom samopoczucia. Jakie możliwości mają w tym wypadku mieszkańcy stolicy? Warszawa to dość duża metropolia, dlatego też w pewnością znajdziemy kilka ciekawych miejsc do spaceru. Gdzie zatem wybrać się na spacer w Warszawie? A może warto poszukać ciekawych miejscówek w najbliższej okolicy stolicy?

Spacer w Warszawie – gdzie warto się wybrać?

Gdzie w Warszawie i okolicach warto wybrać się na spacer? Przede wszystkim zakładamy, że najlepszym miejscem do spacerów będzie takie, które jest nieco oddalone od centrum, a więc od zgiełku i hałasu, a także od tłumów ludzi. Dlatego też warto poszukać w Warszawie, a także w najbliższej  okolicy takich miejsc, gdzie będziemy mogli oddychać świeżym powietrzem, a także pospacerować w najbliższym otoczeniu natury.

Kampinoski Park Narodowy

Ci z mieszkańców Warszawy, którzy chcieliby zaczerpnąć nieco przestrzeni i świeżego powietrza, a także kontaktu z naturą, powinni swoje kroki skierować do Kampinoskiego Parku Narodowego. To doskonałe miejsce na dłuższy niedzielny spacer, podczas którego możemy zasmakować w podziwianiu pięknych i naturalnych widoków. Oprócz walorów przyrodniczych możemy odwiedzić również Muzeum Puszczy Kampinoskiej, a także skansen. Warto dodać, że w parku do dyspozycji mamy aż 350 kilometrów szlaków pieszych. Tak więc zdecydowanie jest gdzie spacerować.

Las Natoliński

Jeśli jednak nie zaspokoiliśmy swojego deficytu kontaktu z naturą, to możemy również skorzystać z możliwości, jakie daje Las Natoliński. Aby tam się udać,  nie musimy nawet opuszczać granic miasta. W lesie tym możemy spacerować pośród dębów i jesionów. Spotkamy tutaj wiele różnorodnych ptaków i przede wszystkim pooddychamy czystym powietrzem.

Bulwar nad Wisłą

Wielu mieszkańców Warszawy lubi spędzać również czas spacerując bulwarem nad Wisłą. Bulwary są niezwykle atrakcyjne głównie ze względu na bliskość Starego Miasta. Tutaj jednak możemy już spotkać nieco większe tłumy przechodniów, właśnie ze względu na popularność tego miejsca. Niemniej jednak zawsze jest to ciekawa opcja aby zorganizować sobie chociaż krótki spacer. Warto przy okazji zajrzeć do niedawno otwartego Muzeum nad Wisłą.

Pole Mokotowskie

Mieszkańcy południowego Śródmieścia, a także Mokotowa i Ochoty chętnie spędzają również czas na Polach Mokotowskich. To duży trawiasty teren gdzie można spacerować, a także wygrzewać się na słońcu.

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Jak kreatywnie spędzić czas w wakacje w Warszawie? Previous post Jak kreatywnie spędzić czas w wakacje w Warszawie?
Next post Nowa kampania w aplikacji Złotych Tarasów – sprzęt multimedialny w nagrodę za punkty

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz