Geoportal „Bliżej Mieszkańca” – przyłącz się do sieci wod.-kan. bez wychodzenia z domu

0 0
Read Time1 Minute, 31 Second
Geoportal MPWIK

Od 11 stycznia klienci MPWiK Warszawa mogą szybciej i łatwiej uzyskać informacje o stołecznej infrastrukturze wodociągowo-kanalizacyjnej. Spółka uruchomiła na swojej stronie internetowej nową funkcjonalność – geoportal „Bliżej Mieszkańca”.

Liczba mieszkańców, którzy chcą się przyłączyć do sieci wodociągowo-kanalizacyjnej na terenie Warszawy i okolicznych miejscowości stale rośnie. Corocznie do MPWiK Warszawa wpływa ok. 2 tysięcy takich wniosków. Spółka, ze względu na stałe zainteresowanie tematem, jak i ograniczenia pandemiczne w stacjonarnej obsłudze klientów, uruchomiła nowy geoportal „Bliżej Mieszkańca”. Dzięki niemu mieszkańcy bez konieczności wychodzenia z domu mogą załatwić niezbędne formalności i bezproblemowo przejść przez cały proces przyłączeniowy.

Portal zapewnia dostęp do informacji o infrastrukturze spółki, pozwala na zawarcie umowy o zaopatrzenie w wodę i/lub odprowadzanie ścieków, a także na sprawne rozpatrywanie spraw takich jak:

•        opracowanie informacji technicznej,

•        opracowanie warunków technicznych przyłączenia do sieci wod.-kan.,

•        uzgodnienie dokumentacji technicznej potrzebnej do procesu przyłączeniowego,

•        zgłoszenie zamiaru rozpoczęcia budowy przyłącza,

•        złożenie dowolnej korespondencji.

Za pośrednictwem geoportalu mieszkańcy Warszawy i okolic mogą uzyskać też aktualne informacje o planowych wyłączeniach wody i lokalizacji beczkowozów.

– Nowy serwis umożliwia podgląd portalu mapowego, w którym znajdują się informacje o sieciach wodociągowych i kanalizacyjnych. „Bliżej Mieszkańca” to rozwiązanie, które pozwala klientowi zaoszczędzić na dodatkowych kosztach zakupu mapy – mówi Marek Smółka, rzecznik prasowy MPWiK Warszawa.

Aktualna mapa zasadnicza, która jest obligatoryjnym załącznikiem do wniosku o opracowanie informacji technicznej czy wydanie warunków technicznych przyłączenia, jest automatycznie generowana przez system w momencie składania eWniosku.

Dostęp do portalu „Bliżej Mieszkańca” jest możliwy poprzez stronę internetową MPWiK: blizej-mieszkanca.mpwik.com.pl. Dotychczasowi użytkownicy eBOK mogą zalogować się do systemu, korzystając z tego samego numeru użytkownika i hasła.

Szczegółowe informacje o portalu oraz jego poszczególnych funkcjach znajdują się w instrukcji, dostępnej na stronie MPWIK Warszawa.

Źródło: https://um.warszawa.pl/-/geoportal-%E2%80%9Eblizej-mieszkanca-przylacz-sie-do-sieci-wod-kan-bez-wychodzenia-z-domu

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Film w Warszawie, Warszawa w filmie
Next post Samorządowcy Tak! Dla Polski namawiają opozycję do wspólnego startu w wyborach

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz