0 0
Read Time1 Minute, 58 Second
Nagroda Innovation in Politics

Platforma mojaWARSZAWA znalazła się wśród najlepszych projektów zgłoszonych do konkursu Innovation in Politics 2021 w kategorii Cyfryzacja. Udział w finale przy tak silnej konkurencji jest dużym wyróżnieniem dla Warszawy.

Do piątej już edycji nagrody zgłoszono 459 projektów z 38 krajów, przy czym na podstawie ocen 1032 jurorów z całej Europy do finału zakwalifikowało się 90 najbardziej odważnych i kreatywnych z nich. Projekty są nagradzane w dziewięciu kategoriach – oprócz Cyfryzacji jest to Społeczność lokalna, Demokracja, Ekologia, Gospodarka, Edukacja, Prawa człowieka, Jakość życia oraz Strategie Covid-19.

W finale kategorii Cyfryzacja jako jeden z 10 najlepszych w swym obszarze znalazł się projekt warszawskiego Ratusza: platforma e-usług mojaWARSZAWA. Gala odbyła się w Bratysławie w ostatni czwartek, a transmisję na żywo można było oglądać za pośrednictwem kanałów internetowych.

Nagrody za innowacyjność w kategorii Cyfryzacja są wyróżnieniem dla kreatywnych, nowatorskich i odważnych przełamujących schematy projektów z całej Europy. Zwyciężył projekt “+Ricicli +Viaggi” z Rzymu dotyczący zniżek na komunikację miejską w zamian za recykling. Jednak udział w finale przy tak silnej konkurencji jest wyróżnieniem dla Warszawy. Nominacja finałowa dla Warszawy pokazuje, że kierunek dostarczania mieszkańcom usług w oparciu o budowę zintegrowanych platform został dostrzeżony i oceniony jako właściwe rozwiązanie dla współczesnych wyzwań. 

Moja cyfrowa Warszawa

Platforma mojaWARSZAWA umożliwia mieszkańcom cyfrową realizację spraw urzędowych, 24 godziny na dobę przez 365 dni w roku, a co najważniejsze bez konieczności fizycznego kontaktu z urzędnikiem. W odróżnieniu od innych tego typu rozwiązań, platforma nie pełni jedynie zadania klasycznej skrzynki podawczej, ale zapewnia pełną interakcję z urzędem.

Na platformie każdy mieszkaniec może procedować swoje sprawy urzędowe, składać wnioski z różnych obszarów działania Urzędu, dokonywać opłaty za podatki lokalne i inne usługi. Usługi realizowane są w modelu samoobsługowym począwszy od inicjacji wniosku, aż po płatność i uzyskanie decyzji w sprawie – wszystko online, wygodnie konieczności bez wychodzenia z domu.

Wszystkie usługi dostępne na platformie są spersonalizowane, a informacje przetworzone są na potrzeby indywidualnego mieszkańca. Oznacza to, że mieszkaniec na bieżąco informowany jest o statusach jego spraw.

Inne sukcesy

Jurorzy nagrody Innovation in Politics 2021 dostrzegli też inne warszawskie działania – program Społeczna Instytucja Kultury i projekt Nastolatek w samorządzie. Pierwszy dotarł do finału w kategorii Społeczność Lokalna, drugi – Edukacja.

Instytut Innowacji w Polityce to bezpartyjna, ogólnoeuropejska organizacja. Działa w 20 krajach, w tym w Polsce. Nagrody Innovation in Politics przyznano już piąty raz.

Źródło: https://um.warszawa.pl/-/mojawarszawa-wyrozniona-w-prestizowym-konkursie

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Energia i ciepło z odpadów dla Warszawy – rozbudowa ZUSOK w 2021 roku
Next post 14 maja odbędzie XVIII edycja Nocy Muzeów w Warszawie!

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz