0 0
Read Time58 Second

Dzięki nowelizacji Prawa o ruchu drogowym warszawianki i warszawiacy rejestrujący używane pojazdy, zakupione w Polsce, będą mogli zaoszczędzić kilkadziesiąt złotych. Stanie się tak, jeśli zdecydują się pozostać przy dotychczasowym numerze rejestracyjnym. Zmiany w przepisach wejdą w życie 1 lutego 2022 r.

Z początkiem lutego w życie wejdą długo oczekiwane przez właścicieli pojazdów mechanicznych zmiany w sposobie rejestracji pojazdów. Od 1 lutego zacznie obowiązywać znowelizowany art. 73 ustawy Prawo o ruchu drogowym na podstawie którego, nabywcy będą mogli wnioskować o zachowanie ostatniego numeru rejestracyjnego, w tym tablic (tablicy) rejestracyjnych.

 

Warunki jakie należy spełnić

 

Możliwość ta obwarowana została jednak ograniczeniami. Zachowanie numeru rejestracyjnego dotyczyć będzie wyłącznie pojazdów, które były już zarejestrowane na terytorium Polski. Tablice muszą być czytelne, utrzymane w należytym stanie (np. niepogięte) oraz muszą być zgodne z przepisami wydanymi na podstawie art. 76 ust. 1 pkt. 1 lit. a. ustawy Prawo o ruchu drogowym. W przypadku, niespełnienia tych  warunków, konieczne będzie przerejestrowanie i wydanie nowych numerów.

 

Jeśli mieszkaniec zdecyduje się pozostać przy dotychczasowej rejestracji będzie mógł zaoszczędzić od 30 zł – w przypadku tablicy dla motoroweru, do 80 zł – w przypadku tablic samochodowych.

Źródło: https://um.warszawa.pl/-/mozesz-pozostac-przy-dotychczasowym-numerze-rejestracyjnym

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
studia Previous post Praca w administracji publicznej – jakie trzeba mieć kwalifikacje?
Next post Niebawem zamknięcie i wyburzenie wiaduktu północnego

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz