0 0
Read Time1 Minute, 21 Second
budynek Teatru Komedia

Maciej Kowalewski wygrał konkurs na dyrektora Północnego Centrum Sztuki – Teatr Komedia. Obejmie nową funkcję od 1 września na pięć następnych sezonów artystycznych.

Rozmowy z kandydatami odbyły się 10 i 11 stycznia 2022 roku. Dotyczyły kwestii prawnych i organizacyjnych funkcjonowania teatru, a przede wszystkim zaproponowanych przez kandydatki i kandydatów programów działania oraz rozwoju instytucji na najbliższe 5 lat.

Komisja najwyżej oceniła program przedstawiony przez Macieja Kowalewskiego, który zakłada plan rozwoju widowni i poszerzenie oferty dla nowych grup odbiorców i odbiorczyń, uwzględnia warunki finansowe, lokalowe i techniczne instytucji. Kandydat przedstawił również plan pozyskiwania środków zewnętrznych na działalność teatru.

Maciej Kowalewski to aktor, reżyser, dramatopisarz i scenarzysta. Jest autorem/współautorem scenariuszy takich sztuk jak: „Ballada o Zakaczawiu”, „Obywatel M” czy „Miss HIV”, nagradzanych na wielu festiwalach teatralnych. Współpracował w warszawskimi teatrami, a w latach 2007 – 2010 był dyrektorem naczelnym i artystycznym Teatru na Woli. im. Tadeusza Łomnickiego. W 2021 roku wyprodukował i wyreżyserował dokument o Barbarze Krafftównie – „Krafftówna w krainie czarów” według scenariusza Remigiusza Grzeli. Jego premiera miała miejsce w maju ub.r na Krakowskim Festiwalu Filmowym. Jest zaangażowany w działalność Fundacji Wspierania Kultury i Edukacji Kulturalnej „Chełmska 21”.

Komisja konkursowa obradowała w składzie: Artur Jóźwik, Aneta Subda-Kamola, Magdalena Klepczarek (przedstawiciele Urzędu m.st. Warszawy), Igor Michalski (przedstawiciel Stowarzyszenia Dyrektorów Teatrów), Juliusz Krzysztof Szuster (przedstawiciel ZASP) oraz Władysław Gurdek (przedstawiciel pracowników Północnego Centrum Sztuki – Teatru Komedia). Pierwsze posiedzenie komisji odbyło się w 7 grudnia 2021 roku. Wyłoniono wtedy 12 osób, które przeszły do kolejnego etapu konkursu.

Z koncepcją programową zwycięzcy konkursu można się zapoznać na stronie https://kultura.um.warszawa.pl/

Źródło: https://um.warszawa.pl/-/nowy-dyrektor-teatru-komedia

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Podsumowanie 2021: czysta Warszawa
Next post Dobry pracownik nie ma wieku! – program warszawskiego Urzędu Pracy

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz