0 0
Read Time1 Minute, 30 Second
Capital Cities – Warszawa, Erywań, Tirana

Jakie działania podejmować w kierunku wdrożenia gospodarki obiegu zamkniętego? Jak wspierać oddolne inicjatywy, aby zwiększyć świadomość ekologiczną mieszkańców? Jak sobie z tym radzą polskie miasta? To pytania, na które odpowiedź będzie można uzyskać już 8 grudnia podczas konferencji samorządowej organizowanej przez m.st. Warszawę i Unię Metropolii Polskich.

Środowe wydarzenie kierowane jest do przedstawicieli władz samorządowych dużych i mniejszych miast. Konferencja wskaże wyzwania, z jakimi borykają się polskie samorządy w gospodarce odpadami – w szczególności odpadami niebezpiecznymi z gospodarstw domowych. Swoje działania i dobre praktyki w tym zakresie oraz w temacie wdrażania gospodarki obiegu zamkniętego przedstawią Warszawa, Gdańsk, Bydgoszcz i Poznań.

Spotkanie organizowane jest w ramach unijnego projektu Capital Cities – współpraca stolic w obszarze gospodarki odpadami niebezpiecznymi Erywań, Warszawa, Tirana. Pomysły przedstawione podczas konferencji posłużą do wypracowania rozwiązań dla stolic Armenii i Albanii.

Jesteśmy dumni, że działania Warszawy podawane są jako pewien punkt odniesienia dla zagranicznych samorządów. Dla nas udział w projekcie to cenna okazja do zweryfikowania działań w zakresie gospodarowania odpadami komunalnymi – mówi Włodzimierz Karpiński, sekretarz m.st. Warszawy.

Konferencja odbędzie się 8 grudnia br. w godzinach: 9:30-15:00 za pośrednictwem platformy Teams. Chęć udziału w wydarzeniu należy zgłosić mailowo na adres: s.debkowska@metropolie.pl, podając imię i nazwisko uczestnika wraz z nazwą jednostki, stanowiskiem i adresem e-mail. Liczba miejsc jest ograniczona.

Capital Cities

Capital Cities to unijny projekt, w ramach którego mają zostać wypracowane systemowe rozwiązania i usprawnienia w zakresie gospodarowania odpadami niebezpiecznymi pochodzącymi z gospodarstw domowych, ale również odpadami zawierającymi azbest. W ramach projektu realizowane będą działania służące zwiększeniu świadomości mieszkańców na temat właściwego postępowania z odpadami niebezpiecznymi, a także dostępności punktów oddawania tego typu odpadów.

Koordynatorem projektu jest Erywań, a partnerami Warszawa oraz Tirana.

 

Źródło: https://um.warszawa.pl/-/samorzady-o-wyzwaniach-polskich-miast-w-gospodarce-odpadami

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Maluch+ 2021 – Żłobek przy ul. Henryka II Pobożnego 33 rozpoczął rekrutację
Next post Miejskie lodowiska czekają na łyżwiarzy

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz