0 0
Read Time1 Minute, 52 Second
Wiceprezydent Renata Kaznowska ogląda nowy sprzęt|Autor: R. Motyl

Straż Miejska m.st. Warszawy została wyposażona w nowy sprzęt ratowniczy. Dzięki nowoczesnym defibrylatorom automatycznym oraz plecakom ratowniczym będą mogli jeszcze skuteczniej nieść pomoc w sytuacjach nagłego zagrożenia życia i zdrowia.

Strażnicy miejscy codziennie pracują na rzecz naszego bezpieczeństwa. Są wzywani do niecodziennych, często bardzo trudnych sytuacji. Dlatego tak ważne jest zapewnienie im profesjonalnego wyposażenia ratowniczego. Od dziś po ulicach naszego miasta będą jeździły specjalnie oznakowane samochody Straży Miejskiej wyposażone w sprzęt ratujący życie. W skład nowego wyposażenia ratowniczego wchodzi między innymi 10 sztuk półautomatycznych defibrylatorów – mówi zastępczyni prezydenta m.st. Warszawy Renata Kaznowska.

Funkcjonariusze Straży Miejskiej m.st. Warszawy tylko w ubiegłym roku ponad 900 razy podejmowali działania związane z ratowaniem zdrowia i życia ludzkiego, w tym interwencje w przypadkach nagłego zatrzymania krążenia. Wcześniej w takich przypadkach pozostawało ratowanie życia ludzkiego jedynie za pomocą ucisków klatki piersiowej oraz oddechów ratowniczych. Defibrylator użyty niezwłocznie po nagłym zdarzeniu znacznie zwiększa szanse na przeżycie osoby poszkodowanej oraz ułatwia prowadzenie działań ratowniczych interweniującym strażnikom do czasu przyjazdu karetki.

Defibrylatory AED, które od dziś będą na wyposażeniu Straży miejskiej m.st. Warszawy mogą być obsługiwane przez każdego. Ich oprogramowanie poprowadzi przez kolejne czynności niezbędne do przywrócenia funkcji życiowych. Jednak strażnicy miejscy przechodzą regularne szkolenia doskonalące umiejętności udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej przy użyciu defibrylatorów. Ponadto jednostka posiada wykwalifikowaną kadrę kilkudziesięciu funkcjonariuszy, którzy ukończyli kurs kwalifikowanej pierwszej pomocy oraz ratowników medycznych.

W Straży Miejskiej m.st. Warszawy pracuje 64 ratowników – większość z nich to ratownicy  kwalifikowanej pomocy przedmedycznej, po ukończonych profesjonalnych kursach, doskonale znający się na czynnościach ratowniczych. Wśród nich jest siedmiu ratowników medycznych z tytułem zawodowym i uprawnieniami do udzielania świadczeń diagnostycznych, leczniczych, zapobiegawczych i profilaktycznych, szczególnie w stanach zagrożenia życia lub zdrowia. Teraz w ich ręce trafia sprzęt, dzięki któremu pomoc będą mogli nieść w jeszcze większym zakresie i jeszcze szybciej – podkreśla Renata Kaznowska.

Poza defibrylatorami do strażników trafi 20 modułowych plecaków ratowniczych – ich zawartość podzielona jest na części pomocne w określonych typach urazów. Inne rzeczy znajdują się w przegródce przeznaczonej np. do tamowania krwotoku, a inne przy urazach kończyn. Uzupełnieniem nabytków jest 11 specjalistycznych plecaków ratowniczych, jakie do tej pory były na wyposażeniu jednostek ratunkowych.

Źródło: https://um.warszawa.pl/-/straznicy-miejscy-z-nowym-wyposazeniem-ratowniczym

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Wymiana kopciuchów w Warszawie – podsumowanie 2021 r.
Next post Nowe obiekty, sukcesy na Igrzyskach Olimpijskich i wsparcie dla sportowców – sportowe podsumowanie 2021

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz