0 0
Read Time1 Minute, 5 Second
Gala Warszawskich Olimpijczyków 2021|Autor: UM Warszawa

Zimowe Igrzyska Olimpijskie zaczną się już 4 lutego. Reprezentanci Polski są już w wiosce olimpijskiej w Pekinie, a wśród nich znalazło się dwoje warszawiaków.

Wśród reprezentantów Polski zakwalifikowanych do rywalizacji podczas XXIV Zimowych Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 znaleźli się także warszawiacy! Co roku przyznajemy stypendia i inwestujemy w sportową infrastrukturę, dlatego bardzo się ciszę, że nasze działania przynoszą efekty i mamy swoich przedstawicieli na najważniejszych zawodach świata. Powodzenia! – powiedziała Renata Kaznowska, wiceprezydentka m.st. Warszawy.

 

Warszawiacy zaprezentują się w dwóch dyscyplinach olimpijskich. Zuzanna Czapska w konkurencjach alpejskich na snowboardzie, czyli w slalomie, slalomie gigancie, slalomie równoległym i slalomie gigancie równoległym. Pierwszy zjazd Czapskiej w Chinach zaplanowano już na 5 lutego. Z kolei warszawski stypendysta sportowy z 2021 r., Marek Kania wystartuje w łyżwiarstwie szybkim na 500 metrów 12 lutego. Warszawiacy na co dzień trenują w Warszawskim Klubie Narciarskim i Fundacji ŁiSW Legia Warszawa.

Łącznie Polskę reprezentować będzie 57 zawodników, w tym 30 kobiet i 27 mężczyzn. Polacy wystartują w takich dyscyplinach jak: biathlon, łyżwiarstwo figurowe, łyżwiarstwo szybkie na długim torze, short track, biegi narciarskie, skoki narciarskie, kombinacja norweska, narciarstwa alpejskie, snowboard i saneczkarstwo. XXIV Zimowe Igrzyska Olimpijskie Pekin 2022 odbędą się w dniach 4-20 lutego 2022 r.

Źródło: https://um.warszawa.pl/-/warszawiacy-na-zimowych-igrzyskach-olimpijskich-w-pekinie

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Narodziny leniuchowca dwupalczastego
Next post Nie daj się oszukać fałszywemu wnuczkowi

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz