0 0
Read Time3 Minute, 9 Second

Na czas rozbiórki fragmentu północnego wiaduktu Trasy Łazienkowskiej nad rondem S. Sedlaczka, od piątku, 4 lutego, wieczorem zamknięty zostanie przejazd przez skrzyżowanie ulic Rozbrat, Myśliwieckiej i Łazienkowskiej. Autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego zmienią swoje trasy.

Zamknięte skrzyżowanie

W piątek, 4 lutego, ok. godz. 22.00 zamknięty zostanie przejazd przez rondo S. Sedlaczka pod wiaduktami Trasy Łazienkowskiej. Jest to działanie niezbędne dla zapewnienia bezpieczeństwa podczas prac rozbiórkowych fragmentu wiaduktu północnego Trasy Łazienkowskiej, które mają się zacząć od soboty, 5 lutego, rano.

Podczas prac ul. Łazienkowska zostanie zamknięta dla ruchu na wysokości budynku Łazienkowskiej 14 (za wjazdem). Ulica Rozbrat będzie wyłączona z ruchu na wysokości przejścia dla pieszych w rejonie samego ronda, tak samo jak ul. Myśliwiecka od strony ul. Szwoleżerów. Z drugiej strony ronda ul. Myśliwiecka (od strony ul. Górnośląskiej) zamknięta zostanie na wysokości pomiędzy ul. Myśliwiecką 6A a 6B.

Obowiązywać będzie także nakaz skrętu w prawo z ul. J. Hoene-Wrońskiego w ul. Myśliwiecką w stronę ul. Górnośląskiej oraz nakaz skrętu w lewo z ul. Myśliwieckiej w ul. J. Hoene-Wrońskiego dla jadących w stronę ronda S. Sedlaczka. Kierowców jadących w stronę ronda ul. Rozbrat obowiązywać będzie nakaz skrętu w lewo w ul. Przemysłową. Nakazy te nie będą dotyczyły pojazdów budowy oraz dojazdu do posesji.

Objazd utrudnień zostanie poprowadzony Al. Ujazdowskimi do ulic: Belwederskiej, J. Gagarina i Czerniakowskiej lub Al. Ujazdowskimi, ulicami Książęcą i Ludną do ul. Czerniakowskiej lub ul. Solec.

 

 

Zmiany dla pieszych

Przez cały czas robót piesi będą mogli przejść pod wiaduktem Trasy Łazienkowskiej. W zależności od postępu prac taki ciąg komunikacyjny będzie zapewniony na wysokości ul. Myśliwieckiej 6A i 6B lub od strony ul. Łazienkowskiej. Wykonawca zapewni oznakowanie kierujące pieszych w odpowiednim kierunku.

 

 

 

 

 

 

Nie będzie można natomiast przejść ani przejechać rowerem wzdłuż al. T. Hopfera pod wiaduktem. Zamknięte dla pieszych będą również chodnik pod wiaduktem oraz schody prowadzące do Parku Ujazdowskiego.

Aby jak najszybciej zakończyć rozbiórkę tego fragmentu wiaduktu i utrudnienia z nią związane, prace prowadzone będą także w późnych godzinach wieczornych oraz w weekendy. Zakończenie prac przewidziane jest w niedzielę, 20 lutego.

Autobusy na objazdach

W związku z pracami rozbiórkowymi i zamknięciem przejazdu przez rondo S. Sedlaczka autobusy linii: 107, 108, 109, 159, 162, 171, N33 i N83 na około dwa tygodnie zostaną skierowane na trasy objazdowe.

 

 

Linie autobusowe 109 i 171 w kierunku pętli Torwar ominą utrudnienia ulicami Książęcą, Ludną, Wioślarską, Solec, Górnośląską i Rozbrat do przystanku ŚNIEGOCKIEJ 02. W kierunku krańców Os. Górczewska i Chomiczówka autobusy będą odjeżdżały z przystanku ŚNIEGOCKIEJ 52 i ul. Rozbrat pojadą do swoich tras.  Linie 107 i 159 w kierunku pętli Kierbedzia i EC Siekierki będą kursowały Al. Ujazdowskimi, przez pl. Na Rozdrożu, al. J. Ch. Szucha, Trasą Łazienkowską i ul. Solec do ul. Czerniakowskiej. W kierunku pętli Esperanto i CH Blue City autobusy zostaną skierowane na objazd tą samą trasą, z pominięciem al. J. Ch. Szucha.

Linie autobusowe 108 w kierunku Pl. Trzech Krzyży i 162 w kierunku pl. Gen. J. Hallera pojadą ulicami: Czerniakowską, Solec, Wioślarką i Ludną. W stronę przeciwną tj. w kierunku pętli Metro Wilanowska lub krańca EC Siekierki i Chełmskiej objazd poprowadzi ulicami Górnośląską, Solec i Czerniakowską. Autobusy linii nocnych N33, N83 w kierunku pętli Zajezdnia Woronicza i PKP Piaseczno zostaną skierowane na ul. Górnośląską, Solec i Czerniakowską, a w kierunku pętli Dw. Centralny kursować będą ulicami: Czerniakowską, Solec, Wioślarską i Ludną.

W tym czasie nie będą funkcjonowały przystanki Piękna 04, Wiejska 01 i 02, Rozbrat 03, 04, 05 i 06, Agrykola 01 i 02, Szwoleżerów 04, Legia-Stadion 02, Torwar 06 i 07 oraz Dragonów 01.

Uruchomione zostaną dwa przystanki tymczasowe: Śniegockiej 52 i Górnośląska 52. Pierwszy z nich będzie na ulicy Rozbrat, zaraz za przystankiem Śniegockiej 02, a drugi – na ulicy Górnośląskiej, niespełna 100 metrów od skrzyżowania z ulicą Solec.

Grafiki do pobrania

Źródło: https://um.warszawa.pl/-/zamkniecie-ronda-s-sedlaczka

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Strefy wydzielone w autobusach i tramwajach
Next post Apel o odrzucenie „lex Czarnek” przez Senat RP

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz