0 0
Read Time56 Second
Żegnamy prof. Jerzego Osiatyńskiego

Warszawiacy pożegnali dziś na Cmentarzu Wojskowym na Powązkach prof. Jerzego Osiatyńskiego (lat 81), wybitnego ekonomistę i polityka. Słowo pożegnalne przekazał również prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

– Żegnam Profesora jako fachowca, któremu ufali prezydenci Polski niezależnie od opcji politycznej – mówi Rafał Trzaskowski.

Profesor Osiatyński został bowiem powołany na członka Narodowej Rady Rozwoju przez zmarłego tragicznie prezydenta Lecha Kaczyńskiego, a potem został doradcą ekonomicznym prezydenta Bronisława Komorowskiego. Od 2013 do 2019 r. zasiadał w Radzie Polityki Pieniężnej.

Rafał Trzaskowski wspomina początek kariery politycznej prof. Osiatyńskiego, kiedy w latach 1989-1991 był ministrem-kierownikiem Centralnego Urzędu Planowania w pierwszym niekomunistycznym polskim rządzie Tadeusza Mazowieckiego.

– Żegnam Profesora jako kolejnego z odchodzących Ojców-Założycieli współczesnej Polski, III Rzeczypospolitej. Profesor Jerzy Osiatyński był w gronie tych, którzy podejmowali decyzje. Kierowali się przy tym nie doraźnymi korzyściami politycznymi, ale wizją jak najlepszego rozwoju kraju. Mam za to do Profesora i innych architektów wolnej Polski – Tadeusza Mazowieckiego, Jacka Kuronia, Bronisława Geremka – wielki szacunek. Oraz wielki żal, że tacy ludzie odchodzą i nie wesprą nas już swoją radą, wiedzą i mądrością – podsumowuje prezydent Warszawy.

..

Źródło: https://um.warszawa.pl/-/zegnamy-profesora-jerzego-osiatynskiego

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Wraca ruch pod wiaduktami Trasy Łazienkowskiej
Next post Warszawa apeluje: nie wchodź dziś do lasu

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz