0 0
Read Time1 Minute, 10 Second

Segregacja odpadów, rezygnacja z wody butelkowanej i prenumerata prasy elektronicznej – te i inne rozwiązania proekologiczne podejmowane są w Urzędzie m.st. Warszawy. Na kolejne lata zaplanowano działania prowadzące do ograniczenia zużycia energii elektrycznej i wody.

Od ponad dwóch lat w warszawskim ratuszu działa Zespół Eko Urząd, którego zadaniem jest wprowadzanie proekologicznych rozwiązań w codziennym funkcjonowaniu Urzędu m.st. Warszawy. W prace zespołu mogą włączyć się wszyscy chętni urzędnicy i wspólnie wprowadzać zielone zmiany. Do tej pory udało się m.in. całkowicie zrezygnować z zakupu wody butelkowanej na rzecz warszawskiej kranówki, która jest regularnie badana pod kątem zdatności do picia. 

Podjęto także działania minimalizujące liczbę koszy na śmieci w pomieszczeniach biurowych. W pokojach, w których pracuje nie więcej niż czterech pracowników, całkowicie z nich zrezygnowano, stawiając większe pojemniki do segregacji odpadów w przestrzeniach wspólnych. W tym obszarze całkowicie zrezygnowano też z użycia plastikowych worków na śmieci, wprowadzając tzw. zasadę suchego kosza. Ponadto w pomieszczeniach socjalnych zainstalowano dziesięciolitrowe kosze na bioodpady. 

Urzędnicy są także zachęcani do korzystania z elektronicznej prenumeraty prasy zamiast korzystania z wydań papierowych oraz do używania z artykułów biurowych wykonanych z tworzyw ekologicznych i pochodzących z recyklingu. 

W kolejnych latach planowany jest m.in. montaż czujników oświetlenia, które będą reagowały na ruch w pomieszczeniach socjalnych, by zaoszczędzić energię elektryczną oraz montaż perlatorów w kranach, które dzięki napowietrzaniu wody zmniejszają jej zużycie. 

Źródło: https://um.warszawa.pl/-/zielony-urzad-m-st-warszawy

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Wielkie małe szczęście w Warszawskim ZOO
Next post Kolejny krok dla ochrony warszawskich drzew

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz