0 0
Read Time2 Minute, 54 Second
Warsaw Booster’21 – miejski program akceleracji startupów.

Podczas finału miejskiego programu akceleracyjnego Warsaw Booster najlepsze startupy zaprezentowały swoje projekty. Trzy zwycięskie zespoły otrzymały nagrody pieniężne o wartości niemal 90 tysięcy złotych.

W tegorocznej edycji programu brane pod uwagę były przede wszystkim zaawansowane technologicznie rozwiązania, produkty lub usługi, które posłużą poprawie jakości życia zarówno mieszkanek i mieszkańców Warszawy, jak i osób odwiedzających stolicę. Zwrócono uwagę na projekty, które wesprą samorząd lokalny i spółki miejskie w realizacji ich zadań. Zwyciężyły pomysły odpowiadające wyzwaniom związanym ze zrównoważonym rozwojem miasta i przyczyniające się m.in. do łagodzenia zmian klimatycznych.

Demo Day – finał Warsaw Booster’21

Podczas Demo Day 10 najlepszych startupów zaprezentowało swoje rozwiązania szerokiej publiczności. Przedstawiciele zespołów odpowiadali też na pytania członków jury.  Wydarzenie otworzył prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski, Ambasador programu. 

Warszawa, jak każde duże, europejskie miasto, mierzy się z szeregiem wyzwań związanych między innymi ze zrównoważonym rozwojem, dbałością o środowisko naturalne i ochroną klimatu – mówił prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski. –  Musimy im sprostać, bo zależy nam na ciągłej poprawie jakości życia warszawianek i warszawiaków. Dlatego poszukujemy ambitnych, nowatorskich projektów, które mają potencjał i rozwiązują realne problemy naszego miasta, Warsaw Booster to doskonała przestrzeń, żeby je odnaleźć – dodał.  

Jednym z punktów programu panel ekspercki na temat wyzwań związanych z kryzysem klimatycznym. Debatę moderowała Natalia Osica, wzięli w niej udział Magdalena Młochowska, dyrektor koordynator ds. zielonej Warszawy (Urząd m. st. Warszawy), Paulina Skrzypińska (BNP Paribas Bank Polska), Agata Szczotka-Sarna (INTERSEROH Polska), dyrektor Wojciech Racięcki z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju. Gościem specjalnym finału był Paweł Wołejsza, architekt promujący ekologię oraz innowacje.

Zwycięzcy ósmej edycji Warsaw Booster’21

Pierwsze miejsce i nagrodę w wysokości 45 000 zł otrzymał startup RESQL za system przeciwdziałania przemocy rówieśniczej. RESQL wspomaga nauczycieli w zbieraniu informacji i reagowaniu na zgłoszenia uczniów. Dostarcza dyrektorom szkół wiarygodnych danych o skali i przejawach przemocy w ich placówce.

Drugie miejsce i nagrodę w wysokości 30 000 zł dostał zespół SeekStorm za innowacyjną technologię wyszukiwania.

Na podium znalazł się również startup Binderless – platforma online umożliwiająca elektroniczny proces obiegu dokumentów i zarządzania komunikacją na inwestycjach budowlanych. Za zajęcie trzeciego miejsca otrzymał  nagrodę w wysokości 12 500 zł. .

Nagrody zwycięzcom wręczyła dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego Karolina Zdrodowska.

Miejski program akceleracyjny organizujemy już po raz ósmy i cały czas go ulepszamy. Chcemy zapewnić warszawskim startupom możliwości rozwoju i ułatwić im działalność, a jednocześnie pozyskać rozwiązania, które będziemy mogli wykorzystać, żeby mieszkankom i mieszkańcom Warszawy żyło się jeszcze lepiej – mówi Karolina Zdrodowska i dodaje – W przyszłym roku wracamy z kolejną edycją programu Warsaw Booster. Serdecznie zachęcam do udziału młodych przedsiębiorców i firmy. Każdy z 10 uczestników tegorocznego finału prezentował bardzo wysoki poziom – nie wątpię, że w kolejnych odsłonach będzie tak samo.

W ramach tegorocznej edycji programu również publiczność mogła oddać swój głos na najciekawsze rozwiązanie. Nagrodę dodatkową w postaci miejsca w inkubatorze Centrum Przedsiębiorczości Smolna otrzymał startup Fliko i Sunmetric.

Nagrane wydarzenie można obejrzeć na profilu programu na Facebooku Warsaw Booster.

Tegoroczny Warsaw Booster wspierało ponad 50 firm, organizacji, biur Urzędu m.st. Warszawy,  jednostek i spółek miejskich. Podczas blisko 4 miesięcy akceleracji jego uczestnicy skorzystali z ponad  600 godzin spotkań warsztatowych, indywidualnych konsultacji i mentoringu.

Program finansuje Miasto Stołeczne Warszawa. Jego operatorem jest konsorcjum trzech fundacji: Mobile Open Society Through Technology (MOST), Startup Hub Poland oraz Koalicji na rzecz Polskich Innowacji.

Więcej informacji o tegorocznej edycji programu można znaleźć na stronach: www.warsawbooster21.pl oraz na https://www.facebook.com/warsawbooster

Źródło: https://um.warszawa.pl/-/znamy-zwyciezcow-warsaw-booster-21

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Teatr Guliwer bawi i uczy od ponad 75 lat!
Next post Budowa metra na Bemowie – góra prawie gotowa, pod ziemią intensywne prace

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz