0 0
Read Time1 Minute, 24 Second

W najbliższy poniedziałek odbędzie się finał Demo Day miejskiego programu akceleracyjnego Warsaw Booster’21. 10 najlepszych startupów zaprezentuje swoje projekty. Jury przyzna zwycięzcom nagrody o łącznej wartości blisko 90 tysięcy złotych. Wydarzenie otworzy prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski.

Demo Day Warsaw Booster’21 będzie przebiegać pod hasłem zrównoważonego rozwoju. Zarówno wystąpienia ekspertów w trakcie panelu, jak i prezentacje startupów – będą odnosić się z jednej strony do działań na rzecz klimatu, czystej i dostępnej energii oraz zdrowia i jakości życia, a z drugiej do technologii, która pozwala sprostać tym kluczowym wyzwaniom współczesności.

Startupy przez trzy miesiące intensywnie pracowały nad swoimi projektami pod okiem ekspertów i mentorów. Program wsparło ponad 50 firm i organizacji, a także biura urzędu miasta, jednostki i spółki miejskie.

Uczestnicy programu wzięli udział w ponad 600 godzinach spotkań warsztatowych i mentoringowych. Dopracowywali projekty, w których wykorzystują najnowsze technologie – sztuczną inteligencję, internet rzeczy, big data czy chmurę. Poszukiwali rozwiązań z różnych obszarów związanych m.in. z:

  • poprawą jakości powietrza,
  • fotowoltaiką,
  • digitalizacją branży budowlanej,
  • wsparciem dla wspólnot mieszkaniowych,
  • automatyzacją nadzoru redukcji zużycia energii w budynkach,
  • ułatwieniami dostępu do usług medycznych i rehabilitacyjnych,
  • zapobieganiem przemocy w szkole,
  • monitorowaniem warunków środowiskowych w szkołach.

Podczas finału będzie można poznać szczegóły 10 najlepszych projektów.

 

Zapraszamy 20 grudnia o godz. 13.00. Wydarzenie odbędzie się w formule on-line, a jego transmisję będzie można obejrzeć na profilach Warsaw Booster na Facebooku oraz Youtube.

Warsaw Booster ’21 jest finansowany przez m.st. Warszawę. Operatorem tegorocznej edycji programu jest konsorcjum trzech fundacji: Mobile Open Society Through Technology (MOST), Startup Hub Poland oraz Koalicji na rzecz Polskich Innowacji.

Więcej informacji na stronie: warsawbooster21.pl

Źródło: https://um.warszawa.pl/-/20-grudnia-poznamy-zwyciezcow-tegorocznej-edycji-warsaw-booster

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Choinkowe syrenki od Warszawy dla mieszkańców
Next post W Warszawie wyrosną szuwary

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz