0 0
Read Time1 Minute, 18 Second
Pomieszczenie numer 110 na budowanej stacji C05 Ulrychów

To stąd dyżurni będą kontrolowali sytuację i sterowali urządzeniami technicznymi stacji, a także w pobliskich tunelach. Pomieszczenie numer 110 na budowanej stacji C05 Ulrychów, czyli dyspozytornia stacyjna, nabiera już ostatecznych kształtów. Jak wygląda w środku?

To miejsce jest sercem każdej stacji. Z dyspozytorni stacyjnej można między innymi włączyć i wyłączyć oświetlenie, sterować wentylacją lokalną, zamknąć drzwi stacji.

Kontrola i reagowanie

Dyżurny stacji monitoruje stąd także pracę systemu dostępu, obserwuje lokalizację pociągów na całej II linii, otrzymuje i reaguje na informacje o awariach i uszkodzeniach schodów ruchomych, wind, wykryciu zagrożenia pożarowego, a także kontroluje pracę klimatyzatorów i temperaturę na stacji.

To tutaj najpierw dotrą informacje o braku zasilania elektrycznego urządzeń lub zasilaniu z linii rezerwowej czy wykryciu stężenia tlenku węgla. Stąd, dzięki monitoringowi wizyjnemu dyżurny będzie obserwował, co dzieje się na peronach oraz antresoli. I w razie konieczności reagował – sterując informacjami wizualnymi czy wygłaszając komunikaty głosowe: informacyjne i ostrzegawcze. Połączy się też z Centralną Dyspozytornią Metra Warszawskiego, a informacje o stanach urządzeń prześle dzięki komputerom pracującym w sieciach.

Pomieszczenie numer 110 na stacji Ulrychów już jest na ukończeniu. Zamontowano już stół dyspozytorski, a nad nim zawieszono ekrany systemu CCTV, na których dyżurny będzie miał podgląd na widok z około 150 kamer umieszczonych w obrębie stacji.

W fazie końcowej jest też montaż i sprawdzanie systemów BMS (zarządzania obiektem), sygnalizacji pożaru, kontroli dostępu i wykrywania obecności przy krawędzi peronów. 

Dyspozytornia stacyjna na stacji Ulrychów ma być gotowa za około miesiąc.

Źródło: https://um.warszawa.pl/-/co-kryje-pomieszczenie-110-serce-nowej-stacji-metra-nabiera-ksztaltow

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Plebiscyt na Najlepszego Sportowca Warszawy 2021 rozstrzygnięty
Next post Premiera w Syrenie – życie S. Grodzieńskiej w muzycznym skrócie

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz