0 0
Read Time3 Minute, 5 Second
Gala XXII Plebiscytu na najlepszych sportowców Warszawy 2021 roku|Autor: Rafał Motyl

Warszawiacy i kapituła plebiscytu zdecydowali, kto otrzyma warszawskie wyróżnienia sportowe za rok 2021. Najlepszym Sportowcem Warszawy 2021 została wicemistrzyni olimpijska Agnieszka Kobus-Zawojska, a Najlepszym Sportowcem Niepełnosprawnym 2021 paraolimpijczyk Adrian Castro. Sportowców uhonorowano podczas uroczystej 22. Gali Mistrzów Sportu Warszawy.

Bardzo żałuję, że nie mogę być dzisiaj z Państwem. Niestety militarny atak putinowskiej Rosji na naszego sąsiada – Ukrainę wymaga od nas niezwłocznych działań i wielu decyzji, które pozwolą przygotować Warszawę na różne scenariusze wydarzeń za naszą wschodnią granicą. Wiem, że wszyscy myślami jesteśmy z narodem Ukraińskim, ale nie możemy kierować się strachem. Tego chciałby Putin. Nie dajmy mu tej satysfakcji. Nie pozwólmy sobie odebrać radości z tego, że po dwóch latach przerwy możemy wspólnie uhonorować sukcesy naszych warszawskich sportowców. Bez względu na wyniki plebiscytu chcę podkreślić, że bardzo doceniam starania wszystkich z Państwa – zawodników, ale też trenerów i bliskich. Podziwiam za hart ducha, wytrzymałość i oddanie sportowym pasjom, co z pewnością wiążę się z wieloma wyrzeczeniami. Jesteście przykładem, że ciężka praca i wytrwałość popłaca – napisał w liście skierowanym do gości zgromadzonych na uroczystej gali prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski.

Podczas 22. Gali Mistrzów Sportu Warszawy przyznano 11 wyróżnień w 7 kategoriach. Pośród zgromadzonych gości znalazło się wielu wybitnych sportowców, trenerów, przedstawicieli władz miasta oraz członków kapituły plebiscytu.

Dzisiejsza gala miała przebiec w zupełnie innej atmosferze. Być tryumfem i świętem warszawskiego sportu, jednak wydarzenia na Ukrainie całkowicie zmienią także naszą rzeczywistość. Mimo wszystko chciałabym wyrazić nasza wdzięczność i dumę, że wśród warszawiaków mamy tak wielu wybitnych sportowców – powiedziała wiceprezydentka m.st. Warszawy Renata Kaznowska.

Najlepszym Sportowcem Roku została wybrana Agnieszka Kobus-Zawojska. Warszawianka była w drużynie wioślarek, które w rywalizacji czwórek podwójnych wywalczyły pierwszy medal dla Polski na Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Kobus-Zawojska ma na swoim koncie wiele tytułów. Była mistrzynią świata i Europy, a także brązową medalistką Igrzysk Olimpijskich w Rio de Janerio z 2016 r. Od 2018 r. otrzymuje olimpijskie stypendium sportowe m.st. Warszawy, a także jest wielokrotną laureatką nagrody sportowej m.st. Warszawy. Drugie miejsce w tej kategorii zajął lekkoatleta Dariusz Kowaluk, a trzecie szpadzistka Magdalena Piekarska-Twardochel.

W kategorii Najlepszy Sportowiec Niepełnosprawny Roku zwyciężył Adrian Castro – szermierz uprawiający szermierkę na wózkach, srebrny medalista Letnich Igrzysk Paraolimpijskich w Tokio. Czterokrotnie wygrał też klasyfikację generalną Pucharu Świata. Drugie miejsce zajęła lekkoatletka Magdalena Dąbrowska, a trzecie pływak Kamil Otowski.

Decyzją internautów w kategorii Najpopularniejszy Sportowiec Roku wygrał Michał Nalewajek, który na co dzień jest zawodnikiem IKS AWF Warszawa i rywalizuje w szermierce na wózkach. Na Igrzyskach Paraolimpijskich w Rio de Janerio w 2016 zdobył srebrny medal w rywalizacji drużynowej we florecie oraz brązowy w szpadzie – także w rywalizacji drużynowej.

Tytuł Trenera Roku przyznano Andrzejowi Wołkowyckiemu z AZS AWF. Na co dzień trenuje lekkoatletów, w tym naszego mistrza olimpijskiego Dariusza Kowaluka, który zdobył złoty medal na ostatnich Igrzyskach Olimpijskich w Tokio. Z kolei Sportową Osobowością Roku został pływak i olimpijski medalista – Paweł Korzeniowski.

Statuetkę dla Sportowej Drużyny Klubowej Roku odebrała AZS UW Waterpolo, która jest ekstraklasową drużyną piłki wodnej. Powstała w 2013 roku z inicjatywy kilku zawodników, trenera Marka Bednarskiego oraz dzięki pomocy AZS UW. Już w 2014 roku drużyna zadebiutowała w I lidze Mistrzostw Polski Seniorów, zajmując 3 miejsce. Od tego czasu zanotowali wiele sukcesów, takich jak zwycięstwo w Pucharze Polski 2021.

Sportową Imprezą Roku internauci wybrali cykl ogólnopolskich zawodów pływackich przeznaczonych dla najmłodszych – „Od Młodzika do Olimpijczyka”, których organizatorem jest AZS Warszawa. W takcie ostatniej edycji w pięciu etapach eliminacyjnych i wielkim finale wzięło udział tysiące uczestników.

22. Gala Mistrzów Sportu Warszawy odbyła się w Pałacu Kultury i Nauki, a jej gospodarzami byli dziennikarze Piotr Sobczyński i Dariusz Szpakowski.

Źródło: https://um.warszawa.pl/-/plebiscyt-na-najlepszego-sportowca-warszawy-2021-rozstrzygniety

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Słowa prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego do mieszkańców Ukrainy
Next post Co kryje pomieszczenie 110? Serce nowej stacji metra nabiera kształtów

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz