0 0
Read Time48 Second
Zniszczenia w Lesie Kabackim

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Warszawie zdecydowała dziś o zakazie wstępu do Lasu Kabackiego. To efekt ostatnich zniszczeń spowodowanych silnymi wiatrami w warszawskich lasach. Decyzja będzie obowiązywać do czasu usunięcia zagrożeń dla osób odwiedzających rezerwat.

Podczas ostatnich wichur to właśnie Las Kabacki ucierpiał najbardziej. Miejscy leśnicy szacują, że wiatry połamały tam około tysiąca drzew. Obecnie trwa udrażnianie dróg i ścieżek spacerowych, jednak uszkodzone drzewa w drzewostanie sąsiadującym z drogami nadal mogą stwarzać zagrożenie dla spacerowiczów.

Regionalna Dyrekcja Ochrony Środowiska w Warszawie uchyliła dziś zarządzenie z 2002 r. wyznaczające miejsca do palenia ognisk na terenie Lasu Kabackiego oraz zarządzenie z 2004 r. wyznaczające szlaki na terenie tego lasu. Decyzja RDOŚ jest równoznaczna z zakazem wstępu do rezerwatu.

Lasy Miejskie – Warszawa także apelują, by zrezygnować z wędrówek po warszawskich lasach w najbliższym czasie oraz by śledzić komunikaty meteorologiczne.

Szczegóły na stronie Regionalnej Decyzji Ochrony Środowiska w Warszawie.

Źródło: https://um.warszawa.pl/-/czasowy-zakaz-wstepu-do-lasu-kabackiego

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Do końca lutego wnioski na dotacje dla działkowców
Next post Warszawa rozpoczyna prace nad polityką senioralną

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz