0 0
Read Time2 Minute, 2 Second

Szybka Kolej Miejska wyposażyła wszystkie pojazdy w defibrylatory AED i uczy jak korzystać z urządzeń ratujących życie.

Warszawski przewoźnik kolejowy wyposażył wszystkie pojazdy w defibrylatory AED (Automated External Defibrillator), przeznaczając na ich zakup ponad 140 tys. zł. Urządzenia pojawiły się wcześniej w stołecznym metrze, wielokrotnie zdając egzamin z ratowania życia.

Działanie defibrylatora polega na przywróceniu prawidłowej akcji serca u osoby w stanie nagłego zatrzymania krążenia za pomocą impulsu elektrycznego.

Czujemy się odpowiedzialni za zdrowie i życie naszych pasażerów. A nasze drużyny pociągowe regularnie szkolą się z udzielania pierwszej pomocy. Teraz mają dodatkową moc – defibrylator. W sytuacji zatrzymania akcji serca trzeba być szybkim, odsłonić klatkę piersiową i użyć mocy. To proste, ponieważ defibrylator wspiera nas w tym działaniu, mówiąc po kolei co powinniśmy zrobić – mówi Alan Beroud, prezes zarządu Szybkiej Kolei Miejskiej.

Użycie defibrylatora AED jest całkowicie bezpieczne i wymaga jedynie wykonywania wydawanych poleceń. Urządzenie samodzielnie dokonuje analizy rytmu serca, decyduje o defibrylacji i kieruje akcją do przyjazdu pogotowia ratunkowego.

Amerykańskie badania z 2018 roku (Why women receive less CPR from bystanders, American Heart Association) wykazały, że szanse kobiet na otrzymanie właściwej pomocy w sytuacji zatrzymania akcji serca są niższe niż mężczyzn. Powodem są obawy przed nieodpowiednim dotykiem, obnażeniem piersi, czy możliwością uszkodzenia ciała.

Kampania SKM pokazuje, że reanimując kobietę z użyciem defibrylatora należy odsłonić klatkę piersiową, ponieważ tylko takie działanie jest skuteczne. Parterami kampanii są: Warszawski Transport Publiczny, firma AEDMAX oraz drużyna futbolu amerykańskiego Warsaw Mets. W filmie wystąpili pracownicy Szybkiej Kolei Miejskiej oraz przedstawiciele partnerów.

Film instruktażowy o tym jak udzielać pierwszej pomocy z użyciem defibrylatora

Spot promujący ratowanie życia z udziałem defibrylatora

Dostawcą defibrylatorów zamontowanych w pociągach Szybkiej Kolei Miejskiej jest firma AEDMAX, którą tworzą ratownicy, strażacy, instruktorzy i specjaliści od technologii. Projektują i wdrażają programy wczesnego dostępu do defibrylacji (Public Access Defibrillation) wyznaczając nowy standard bezpieczeństwa. Współpracują z organizacjami i samorządami na terenie całego kraju.

Warsaw Mets to warszawska drużyna futbolu amerykańskiego, która powstała w 2018 roku z inicjatywy zawodników pragnących rozwijać ten sport w stolicy.

Szybka Kolej Miejska od ponad 15 lat działa na terenie aglomeracji warszawskiej, stanowiąc istotny element Warszawskiego Transportu Publicznego. Jest piątym – w oparciu o liczbę pasażerów – kolejowym przewoźnikiem w Polsce. Zapewnia mieszkańcom stolicy i okolicznych gmin wygodny dojazd do pracy czy szkoły, przewożąc rocznie około 22 milionów osób. Eksploatując nowoczesne pociągi i realizując kolejne inwestycje taborowe, oferuje atrakcyjną alternatywę wobec samochodu, zmniejszając negatywny wpływ miasta na środowisko.

Źródło: https://um.warszawa.pl/-/defibrylator-w-kazdym-pociagu-skm

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Warszawa przyciąga talenty i liderów
Next post Warszawa rusza z akcją szczepień dzieci przeciw COVID-19

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz