0 0
Read Time1 Minute, 12 Second

Warszawa rozpoczyna realizację „Programu przyciągamy talenty i liderów”. To jeden z programów wykonawczych „Strategii #Warszawa2030”. Prezydent m.st. Warszawy Rafał Trzaskowski podpisał zarządzenie w tej sprawie.

Realizacja programu ma pomóc w stworzeniu w Warszawie jak najlepszych warunków do przyciągania z kraju i zagranicy osób, inwestycji, przedsięwzięć i wydarzeń wzbogacających potencjał twórczy miasta. Mają one zachęcić utalentowane osoby oraz liderów do pracy, nauki i osiedlania się w stolicy.

Wzrastająca atrakcyjność Warszawy ma sprzyjać skutecznemu pozyskiwaniu inwestorów.  W stolicy mają być organizowane są znaczące wydarzenia biznesowe, naukowe, kulturalne, rozrywkowe oraz sportowe o zasięgu międzynarodowym.

Siłą Warszawy są ludzie, przedsiębiorczy, kreatywni, wykształceni warszawiacy i warszawianki. Jednak, żeby nasze miasto nadal dynamicznie się rozwijało chcemy wykorzystywać nie tylko ich zdolności, ale również przyciągać do stolicy, z kraju i zagranicy, najlepszych i najlepsze w swoich dziedzinach. Zarówno osoby, jak i firmy – mówi prezydent Warszawy Rafał Trzaskowski. 

Prace nad „Programem przyciągamy talenty i liderów” miały charakter partycypacyjny. Uczestniczyli w nich zarówno przedstawiciele warszawskiego samorządu jak i stołecznych instytucji otoczenia biznesu, uczelni, firm, środowiska startupowego, organizacji pozarządowych oraz branży spotkań.

Warszawa ma wszelkie atuty, żeby zapewnić talentom świetne warunki do rozwoju. Chcemy kształtować jej wizerunek jako miasta spotkań, w którym można nie tylko atrakcyjnie spędzić wolny czas, ale również zdobywać wiedzę, nawiązywać relacje biznesowe i naukowe oraz wymieniać doświadczenia – dodaje dyrektorka koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego Karolina Zdrodowska.

Program będzie realizowany do 2025 roku.

Źródło: https://um.warszawa.pl/-/warszawa-przyciaga-talenty-i-liderow

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Codzienny stan wojenny – warszawskie obchody 40. rocznicy 13 XII
Next post Defibrylator w każdym pociągu SKM

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz