0 0
Read Time1 Minute, 32 Second
Wolontariusze

Stołeczne instytucje kultury zapraszają do współpracy osoby, które chciałyby poświęcić swój czas na wolontariat. Trwa nabór chętnych do jednorazowych wydarzeń i do współpracy długoterminowej.

Akcja „Żonkile”

Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN zachęca do zgłaszania się wolontariuszek i wolontariuszy, którzy chcieliby wziąć udział w akcji społeczno-edukacyjnej Żonkile. We wtorek 19 kwietnia będą rozdawali papierowe kwiaty i informowali o akcji, upamiętniającej rocznicę wybuchu powstania w getcie warszawskim. Wydarzenie będzie poprzedzone warsztatami komunikacyjnymi oraz specjalnie przygotowanymi wykładami i spotkaniami online, a także spacerami miejskimi i zwiedzaniem wystawy stałej Muzeum POLIN. Wolontariuszem może zostać każdy, kto ukończył 14 lat.

Zgłoszenia będą przyjmowane jeszcze do 20 lutego. Szczegóły na stronie Muzeum https://polin.pl/pl/zostan-wolontariuszem-akcji-zonkile-2022 

Spotkanie z historią

Wolontariuszek i wolontariuszy szuka także Dom Spotkań z Historią. Zaprasza osoby zainteresowane najnowszą historią Warszawy, Polski i Europy, gotowe na nowe i ciekawe wyzwania. Dzięki wolontariatowi można będzie poznać działania kulturalne od kulis, doskonalić umiejętności pracy z dziećmi, seniorami i seniorkami oraz z osobami, które tworzą program instytucji. DSH oferuje także sprawdzenie w praktyce umiejętności zdobytych w szkole czy na studiach. Wolontariuszem lub wolontariuszką może być każdy, nie trzeba mieć wcześniejszego doświadczenia, wystarczy mieć ukończone 15 rok życia.

Nabór potrwa do 28 lutego. Więcej informacji na ten temat można znaleźć na stronie DSH https://dsh.waw.pl/3778-rusza-nabor-na-wolontariuszy-i-wolontariuszki,prg

Historia na wyciągnięcie ręki

Muzeum Powstania Warszawskiego, które regularnie prowadziło nabory wolontariuszy i wolontariuszek, wstrzymało je na czas pandemii. Osoby zainteresowane tego rodzaju współpracą są proszone o wypełnienie ankiety – Muzeum skontaktuje się z nimi po wznowieniu naborów. Wolontariat mogą odbyć wszyscy, którzy ukończyli 16 rok życia, lub dzieci wraz z rodzicami.

Informacje na temat wolontariatu w MPW można znaleźć na profilu FB https://www.facebook.com/Centrum.Wolontariatu.MPW

 

Źródło: https://um.warszawa.pl/-/instytucje-kultury-szukaja-wolontariuszy-i-wolontariuszek

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Masz pomysł na Inicjatywę Sąsiedzką? Rusza specjalny program
Next post Warszawska Ekoliga – ostatni miesiąc na zgłoszenia

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz