0 0
Read Time1 Minute, 57 Second
Inicjatywy Sąsiedzkie

Druga edycja programu Inicjatywy Sąsiedzkie nieprzypadkowo rozpoczyna się 14 lutego. Święto budowania więzi, wspólnego spędzania czasu i czynienia dobra idealnie wpisuje się w ideę programu.

– To unikalny program skierowany przede wszystkim do osób bez doświadczenia w pisaniu wniosków czy realizacji projektów. Ma zachęcać do realizacji pomysłów na integrację sąsiedzką, aktywizować społeczność lokalną – mówi Karolina Zdrodowska Dyrektorka Koordynatorka ds. przedsiębiorczości i dialogu społecznego w UM st. Warszawy. – Ponadto pomysłodawcy nabiorą doświadczenia w organizowaniu inicjatyw sąsiedzkich i będą je kontynuować w przyszłości. Wielkie zmiany społeczne zaczynają się od małych, lokalnych zmian.

Wystarczy mieć pomysł!

Masz pomysł na sąsiedzką integrację? Piknik z sąsiadami, osiedlowy turniej w bule, występ sąsiedzkiej kapeli, wielopokoleniową wycieczkę do lasu, wysianie łąki kwietnej, wspólne malowanie muralu albo ustawienie ławek na podwórku. Zgłoś się do programu Inicjatywy Sąsiedzkie.

Grupy uprawiające wspólnie sport, dbające o zieleń i otoczenie, jak i osoby, które łączy wspólna pasja czy aktywność mogą ubiegać się o dofinansowanie swojej inicjatywy w wysokości 500 lub 2000 zł. Musi to być co najmniej trzyosobowa grupa związana ze sobą relacjami sąsiedzkimi.

Program to nie tylko wsparcie finansowe, ale przede wszystkim pomoc formalna i organizacyjna doświadczonego zespołu opiekunów. Koordynatorzy dzielnic dostępni są na każdym etapie realizacji wniosku – od pomocy w napisaniu, poprzez działanie, aż po ewaluację. Wsparcia udziela doświadczony zespół realizatora programu Fundacji Stocznia.

Od czego zacząć?

Wszystko zaczyna się od pomysłu i chęci. Następne kroki opisane są na stronie programu. Najlepiej przed wypełnieniem wniosku skontaktować się z opiekunem dzielnicy, który pomoże wypełnić wszystkie formalności i już na tym etapie podpowiedzieć rozwiązania.

W każdej dzielnicy będą organizowane także spotkania otwarte, w czasie których koordynatorzy odpowiedzą na wszelkie pytania. Harmonogram spotkań zostanie opublikowany na stronie programu. Na zgłoszenia inicjatyw Fundacja Stocznia czeka do 14 marca 2022 roku.

Nie ma na co czekać!

Do realizacji inicjatywy można przystąpić do razu po uzyskaniu pozytywnej informacji o wsparciu pomysłu. Oznacza to, że pierwsze sąsiedzkie aktywności mogą rozpocząć się wraz z nadejściem wiosny! Idealny moment na wspólne działania.

W ubiegłym roku maksymalne dofinansowanie – po 2000 zł – otrzymały m.in. pomysły warsztatów malowania jedwabiu we Włochach, stworzenia skwerku Marii Prymachenko na Białołęce, spotkanie sąsiedzkie na Zwierzynieckiej na Mokotowie, Turniej Piłkarski im. Kazimierza Deyny na Ochocie. Pełna lista projektów z I edycji na stronie programu.

Program Inicjatywy Sąsiedzkie jest finansowany przez m.st. Warszawa.

Źródło: https://um.warszawa.pl/-/masz-pomysl-na-inicjatywe-sasiedzka-rusza-specjalny-program

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Umowa na remont zabytku przy Modlińskiej 257
Next post Instytucje kultury szukają wolontariuszy i wolontariuszek

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz