Bilet do teatru lub kina, a może zaproszenie na ciekawą wystawę lub spacer tematyczny? Dla seniorów i seniorek w Warszawie można znaleźć wiele ciekawych, kulturalnych propozycji.
Świętowanie w teatrze
W niektórych warszawskich teatrach można jeszcze kupić bilety w specjalnych cenach, właśnie z okazji Dnia Babci i Dziadka. Teatr Ateneum zaprasza w ten weekend m.in. na spektakl „Cesarz” wg słynnej książki Ryszarda Kapuścińskiego, a także „Uciekinierki” w reż. Wojciecha Adamczyka, z brawurowymi rolami Magdaleny Zawadzkiej i Sylwii Zmitrowicz. Uwaga! Pula biletów w specjalnej cenie tylko przy rezerwacji telefonicznej lub w kasie. Do Teatru Dramatycznego można zabrać babcię i dziadka na „Fatalistę. Singerowską historię w V aktach” Tadeusza Słobodzianka w reż. Wojciecha Urbańskiego, a w Teatrze Studio można jeszcze kupić bilety na „Powrót Tamary” w reż. Cezarego Tomaszewskiego.
Teatr Żydowski zaprasza starszą publiczność na spektakl muzyczny „Jentl”. Warto się pospieszyć, bo tańsze bilety (na hasło „Dzień Babci i Dziadka”) szybko się rozchodzą.
Wśród miejskich propozycji także „Krzykucha”, czyli stand-up laureatki Paszportu Polityki Jany Shostak, w Komunie Warszawa – jedno z najważniejszych wydarzeń teatralnych minionego roku wg portalu kulturalnego Dwutygodnik.
Świetnym pomysłem na prezent z okazji Dnia Babci i Dziadka jest tzw. bilet otwarty, który jest ważny zwykle do końca sezonu i upoważnia do obejrzenia dowolnego spektaklu z repertuaru. Część stołecznych teatrów organizuje też specjalne akcje i zniżki dla seniorów – tak jest np. w Nowym Teatrze czy w Syrenie.
Zabierz babcię i dziadka na wystawę
Bilet na wystawę w jednym z warszawskich muzeów to też świetny pomysł na prezent. Wybrane propozycje:
- Muzeum Warszawy – „Niewidoczne. Historie warszawskich służących” i towarzyszące wystawie debaty, pokazy filmowe, oprowadzania
- Muzeum Woli – nowo otwarta wystawa „Niech płyną! Inne rzeki Warszawy” (w czwartki wszystkie oddziały Muzeum Warszawy, w tym Muzeum Woli, można zwiedzać bezpłatnie)
- Muzeum Historii Żydów Polskich POLIN – seniorzy powyżej 60 roku życia korzystają ze zniżki, zwiedzanie w czwartek jest bezpłatne
- Muzeum Karykatury – do 3 kwietnia trwa wystawa „Przepotwarzanie” (we wtorki wstęp wolny, w pozostałe dni bilet ulgowy dla seniorów kosztuje 5 zł)
- Muzeum Marii Skłodowskiej-Curie otwarte od wtorku do soboty w godz. 12-18, a bilety dla seniorów kosztują 6 zł.
Atrakcje dla seniorów – lokalnie
Nie tylko w Dniu Babci i Dziadka, ale przez cały rok, zapraszają na wydarzenia zapraszają dzielnicowe domy kultury i biblioteki. Najczęściej to specjalne zajęcia artystyczne, ruchowe, a także propozycje kulturalne – koncerty, spektakle, spotkania autorskie. Warto zaglądać na strony internetowe domów kultury, obserwować ich profile w mediach społecznościowych. Informacje o najciekawszych wydarzeniach warszawskich bibliotek publicznych można znaleźć na stronie www.bibliotekiwarszawy.pl
Źródło: https://um.warszawa.pl/-/kulturalne-prezenty-na-dzien-babci-i-dziadka