0 0
Read Time1 Minute, 22 Second

14 maja odbędzie XVIII edycja Nocy Muzeów w Warszawie. Jeszcze tylko dzisiaj muzea, galerie, instytucje publiczne i kulturalne mogą zgłaszać się do udziału w imprezie.

Zainteresowane placówki zapraszamy do odwiedzenia strony internetowej wydarzenia kultura.um.warszawa.pl/nocmuzeow lub strony Nocy Muzeów w Warszawie, gdzie dostępny jest formularz zgłoszeniowy. Rejestracja placówek trwa do godziny 18.00.

 

Historia Nocy Muzeów

Noc Muzeów jest imprezą ogólnoeuropejską. Pierwsza odbyła się w Berlinie w 1997 r. Sukces imprezy był tak duży, że kolejne europejskie miasta, w tym Warszawa od 2004 r, również zdecydowały się na organizację podobnych przedsięwzięć. W Polsce przybrała szerszą formułę niż w innych krajach. Swoje programy pokazują nie tylko muzea, ale także inne placówki i instytucje, które związane są z kulturą, życiem publicznym czy nauką.

Szczególnie w obecnym czasie ważne jest, żeby korzystać z oferty kulturalnej na różne sposoby: w domowym zaciszu, oglądając program online, ale przede wszystkim w bezpośrednim kontakcie, uczestnicząc w wydarzeniach na świeżym powietrzu, spacerach, udostępnianiu miejsc zwykle niedostępnych czy tradycyjnie – mówi wiceprezydentka Aldona Machnowska-Góra. – Nie rezygnujemy z tak popularnego i wyjątkowego wydarzenia, jakim zawsze była Noc Muzeów, święto warszawskiej kultury, miasta i jego mieszkańców – dodaje zastępczyni prezydenta.

Formuła Nocy Muzeów

Podczas Nocy Muzeów uczestnicy mają okazję zwiedzać różne instytucje i placówki kulturalne, które często przygotowują specjalne wydarzenia na ten wyjątkowy dzień i noc  roku. W Warszawie udostępniane są także miejsca, które zazwyczaj są niedostępne dla zwiedzających. Organizatorem Nocy Muzeów jest miasto, które koordynuje przedsięwzięcie. Tegoroczna edycja, podobnie jak poprzednia, opierać się będzie na trzech możliwościach udziału. Zgłaszać można program online, wydarzenia na zewnątrz oraz tradycyjne, stacjonarne zwiedzanie.

Źródło: https://um.warszawa.pl/-/noc-muzeow-ostatni-moment-by-zglosic-udzial

Happy
Happy
0 %
Sad
Sad
0 %
Excited
Excited
0 %
Sleepy
Sleepy
0 %
Angry
Angry
0 %
Surprise
Surprise
0 %
Previous post Warszawa wprowadza dodatkowe oznakowania w miejskich budynkach
Next post Młodzież przeciw „lex Czarnek”

Average Rating

5 Star
0%
4 Star
0%
3 Star
0%
2 Star
0%
1 Star
0%

Dodaj komentarz